İstanbul ve İzmir'deki bazı okullara Yılbaşı kutlaması yasağı!

Son Güncelleme: 27 Aralık 2017 Çarşamba 13:52

İstanbul ilinin Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçe müdürlükleri ile İzmir Gaziemir İlçe Eğitim Müdürlüğü, okullara yılbaşı kutlamaları ile alakalı talimat yazısı gönderdi. Yılbaşının 'milli kültürümüz bakımından hiçbir mana ifade etmeyen gün' olarak tanımlandığı yazıda, okullarda yapılacak tüm etkinlik ve kutlamaların yasakladığı duyuruldu.

İstanbul ilinin Bahçelievler ve Küçükçekmece ilçeleri ile İzmir ilinin Gaziemir ilçesindeki okullara, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından okullarda yılbaşı kutlanmamasıyla ilgili talimat yazısı gönderildi. 

Küçükçekmece'deki okullara gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

"Bazı okullarımızda yılbaşı çekilişi karnavalı vs adı altında öğrencilerimizin katılımı zorlanan etkinliklerin düzenlendiği velilerimizin şikayetlerinden anlaşılmaktadır. Hiçbir şekilde müfredatta kutlanacak günlerden olmayan ve milli kültürümüz bakımından bir mana ifade etmeyen bu tür etkinlikler vasıtası ile öğrencilerimizi meşgul etmeyelim."

Bahçelievler ve Gaziemir'deki okullara gönderilen yazıda ise "Çocuklara Noel'i anımsatacak herhangi bir etkinlik yapılmaması" söylendi.

EĞİTİM SEN'DEN TEPKİ

Okullara gönderilen yazıya tepki gösteren Eğitim Sen yetkilileri,

"Bu tür yazılar bundan önceki yıllarda da gelmişti ama bu sene daha çok geldi. Bu talimatlar ülkenin dönüşümünün göstergesi. Kendi hegemonyalarını kanıtlamaya çalışıyorlar. Cumhuriyet'in ilanından itibaren kutlanan bu gün engellemeye çalışılıyor"ifadesini kullandılar.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım