İsmet Yılmaz Sınav yapılana kadar televizyona çıkmasın

  • 2512
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Kasım 2017 Çarşamba 12:04

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın her açıklamasında devamlı değiştirilen sınav sistemi ile alakalı yaptığı yorumların öğrencileri strese soktuğunu ifade etti ve "Sınav yapılana kadar televizyona çıkmasın" önerisinde bulundu.

Toğrul, Meclis'te organize edilen basın toplantısında hükümetin eğitim sistemine eleştiriler getirdi.  

'HER GELEN BAKAN BİR ÖNCEKİ SİSTEMİ ELEŞTİRMİŞ'

Eğitim sisteminde yapılan açıklamaların Türkiye'de öğrencilerin ve ailelerin psikolojisini etkilediğinin altını çizen Toğrul,

"AK Parti 2002'de iktidara geldiğinde eğitim sistemini kendi anlayışı doğrultusunda şekillendirip, kendi yaşam biçimine uygun bir hale getirmek için sürekli değişikliğe gidiyor. AK Parti döneminde en çok bakan değiştirilen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı. Her gelen bakan mutlaka bir önceki sistem başka bir siyasi partiye aitmiş gibi bir öncekini yok sayan anlayışla sistemi eleştirmiş" dedi.


'BU TALEBİ DUYURMAK İSTİYORUM' 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye'nin en önemli bakanlıklarından biri olduğunu ifade eden Toğrul,

"Şimdi böyle bir bakanlık, bu konulardan uzak bir şahsiyete bırakılır mı. Öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin talebidir. Lütfen Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları televizyonlara sınav yapılana kadar çıkmasın. Bu talebi bende Sayın Bakan'a duyurmak istiyorum. Çünkü her çıktığında öğrencilerde stresi arttıracak açıklamalar yapıyorlar. Üniversite sınavında da aynı şey yaşanıyor" diye konuştu. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım