İsmail Koncuk: Yazık değil mi?

Son Güncelleme: 16 Aralık 2017 Cumartesi 16:12

İzmir ilinin Ödemiş ilçesinde Kaymakçı Çok Programlı Anadolu lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, okulda 2 öğrencisi tarafından tüfek ile vuruldu. Hastaneye kaldırılan okul müdürü Kökmen ne yazık ki yaşamını yitirdi.

Konu ile alakalı Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'tan kınama mesajı geldi. Öğretmenlere yönelik şiddetin arttığını ifade eden Koncuk, bunun altında yatan en önemli sebeplerden birisinin öğretmenlerin itibar kaybı olduğunu ifade etti.

Öğretmenlerin öğrenci ve veli şiddetine sık sık maruz kaldığını, bu konuda öğretmenlerimizin çaresiz bırakıldığını dile getiren Koncuk, öğretmenlerimizin öğrencisinden korkan bir meslek grubu haline getirildiğini vurguladı.

Okullarda güvenlik önlemleri alınmadığının altını çizen Koncuk,

“Bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı ivedilikle tedbir almalıdır. Bir okul müdürü böyle bir ölümü hak etmek için ne kötülük yapmış olabilir? Yazık değil mi?” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şunları ifade etti:

“Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, iki öğrencisi tarafından tüfekle vuruldu.

Bir okul müdürü böyle bir ölümü hak etmek için ne kötülük yapmış olabilir? Yazık değil mi? Nereye gidiyoruz?

Kınamak yetmez, kahroluyoruz. Okul müdürümüze Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım