İsmail Koncuk: MEB'in 1 milyon öğretmene özür borcu vardır

Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 17:45

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşım MEB'e yüklendi ve öğretmen değerlendirme sistemini bir kez daha eleştirdi.

Her durumda temsil ettiği topluluğun haklarını savunan Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB'e seslendi ve "MEB'in 1 milyon öğretmene özür borcu vardır." dedi. Performans saçmalığından vazgeçildiğinin açıklanması gerektiğini ifade eden Koncuk attığı tweetlerde şunları söyledi.

"MEB performansta pilot uygulamanın tamamlandığını duyurmuştur. Yetmez performans saçmalığından vazgeçildiği de açıklanmalıdır. MEB günlerdir gösterdiğimiz tepkileri görmüştür. Önemli bir gelişme olmakla birlikte, ucube sistemin uygulanamaz olduğu da kabul edilmelidir. MEB'ingünlerdir öğretmeni tartıştıran pilot uygulaması sebebiyle 1 milyon öğretmene bir özür borcu vardır. Tüm kamuoyuna açıklama bekliyoruz.Öğretmeni öğrenci nazarında küçük düşüren performans sistemini kim düşündü, kim akıl etti ise bunun hesabı sorulmalıdır ki,bir daha olmasın."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım