İlkokul öğretmeni ile alakalı şok iddialar

Son Güncelleme: 03 Ağustos 2017 Perşembe 15:55

Manisa ilinin Yunusemre İlçesi’nde bir ilkokulda görevli öğretmen 24 yaşındaki Ö.A. hakkında, velilerden 45 yaşındaki A.S.U.’yu cep telefonu mesajı ile taciz ettiği iddiasıyla idari soruşturma başlatıldı. Ö.A.’nın başka velilere de benzer davranışta bulunduğu öne sürüldü.

A.S.U.,

"Daha önce de velileri taciz etmiş. Araştırmama göre aynı gece 6 öğrenci velisine daha mesajlar atmış" dedi.

Yunusemre İlçesi’ndeki bir ilkokulda görev yapan sınıf öğretmeni Ö.A.’nın, kadın velileri mesaj ile taciz ettiği iddia edildi. Geçen 9 Temmuz’da yaşandığı iddia edilen olayda Ö.A.’nın, velilerden dul olan A.S.U.’yu mesajla taciz ettiği iddia edildi. Yaklaşık 1 ay evvel Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne taşınan A.S.U. şunları anlattı:

"O gece üç defa öğretmen Ö.A. tarafından arandım. Telefonu açtığımda bana, yanlışlıkla aradığını ifade etti. Sonrasında mesaj atarak durumumuzu sordu. Ben çocuğumu sorduğunu düşünerek cevapladım. Ama saatten dolayı rahatsız oldum. Kendisi beni merak ettiğini ve benimle ilgili konuşmak istediğini söyledi. Uygunsuz konuşma ve mesajlara devam ettiği için ben de konuşmalarına ters cevap verdim. Bunun sonucunda aradığımda ise ’Ben sizin velinizim, sizin bu yaptığınız etik değil’ dedim. Kendisine ’Yanlış yapıyorsunuz’ dediğimde, iyi niyetli olduğunu, benim ters ve sert konuştuğumu söyledi. Konuyu kapatmasını söyledim ve mesajlaşmayı bıraktım. Niyeti hiç de iyi değil. Benim yalnız olmamdan faydalanmak istediğini düşünerek kendisinden şikayetçi oldum."

Ortalama 1 senedir ilkokulda sınıf öğretmenliği yapan Ö.A.’nın aynı gece başka kadın velilere de mesaj attığını öğrendiğini ifade eden A.S.U., velilerin de okul idaresine aynı konudan şikayette bulunduğunu belirtti. A.S.U.,

"Yaptığım araştırmalarda aynı gece 6 kadın veliye daha mesaj attığını öğrendim. O velilerimiz de gereken yerlere şikayette bulunmuş. Ben taşındığım için çocuğumun okuldan naklini aldım. Bu öğretmen hakkında gereken neyse yapılsın" dedi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş, konudan haberdar olduklarını ve müfettiş görevlendirdiklerini dile getirerek, "

Yaşanan durum hakkında önce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bilgilendirildi. Ardından konu bize intikal etti. Konuyla ilgili olarak müfettişlerimizi görevlendirdik. Öğretmenimiz hakkında gerekli soruşturmayı başlattık. Soruşturma sonrasında öğretmenin suçlu olduğu tespit edilirse, gerekli yaptırım ve cezai işlem uygulanacaktır" şeklinde konuştu.

Mesajla taciz ettiği iddialarıyla ilgili olarak kısa bir açıklamada bulunan öğretmen Ö.A., iddiaları kabul etmediğini belirterek,

"Böyle bir taciz olayı söz konu değil. Yanlış anlaşılma oldu. Şu anda gerekli makamlarca konu inceleniyor. Ancak üzerime atılan taciz iddialarını kabul etmiyorum" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım