Harvard yeni Einstein'ını açıkladı

Son Güncelleme: 29 Ağustos 2017 Salı 10:17

Harvard Üniversitesi, 23 yaşındaki Sabrina Gonzalez Pasterski’yi, fizikteki başarılarından dolayı “yeni Albert Einstein” olarak gördüğünü açıkladı.

Yaşıtlarından farklı olduğunu ifade eden Pasterski, hiç erkek arkadaşı olmadığını, sigara ve alkol kullanmadığını, sosyal medyaya girmediğini belirtiyor. ABD’nin Chicago kentinde doğan Pasterski, 14 yaşında kendi uçağını yapmış ve tek motorlu uçağı Michigan Gölü üzerinde uçurmayı başarmıştı. Pasterski, ‘Kendi uçağını uçuran en genç insan’ çalışmasının 2 senelik yapım sürecini Youtube’da paylaşmış, bu MIT için vize olmuştu.

Yaşıtlarından farklı olduğunu belirten Pasterski, hiç erkek arkadaşı olmadığını, sigara ve alkol kullanmadığını, sosyal medyaya girmediğini söylüyor. Pasterski, zamanını kuantum çekim döngüsünü, kara delikleri, uzay zamanını ve yerçekiminin zaman ile uzayı nasıl etkilediğini araştırarak geçiriyor. Genç fizikçi, şu an Harvard’da çalışmalarına müdahalede bulunulmaksızın, ‘tam akademik özgürlük’ altında doktora yapıyor.

ETİKETLER

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım