Hani toplatılmıştı? Skandal masal kitabı satışta!!!

Son Güncelleme: 20 Aralık 2017 Çarşamba 12:38

Kamuoyunda büyük bir tepki toplayan ve yayınevi tarafından toplatıldığı ifade edilen 'Kahkaha Gülleri' adındaki masal kitabı internet üzerinden hizmet veren sanal mağazalar aracılığı ile satılmaya devam ediyor. 2.10 kuruşa satılan kitapta yer alan ifadeler tartışmalara sebep olmuştu. 

Babası tarafından başı kesilen çocuğun kazanda kaynatılmasını işleyen 'Kahkaha Gülleri' adındaki sözde masal kitabı internet üzerinden hizmet veren sanal mağazalar aracılığı ile satılmaya devam ediyor. Yüzde 30 indirimli olarak 2.10 kuruşa satılan kitabın kargo bedeli ise 5 TL.

YAYINEVİ TOPLATILDIĞI AÇIKLAMIŞTI

Nar Yayınları’ndan çıkan İhsan Büyükçolak’ın derlediği 'Kahkaha Gülleri’nin içeriği tartışma konusu olunca yayınevi yetkilileri de şu açıklamayı yapmıştı: “Kahkaha Gülleri isimli kitap 2009 yılında yayınlanmış ve yayın kurulumuzca çocuklarımıza uygun olmadığı fark edilir edilmez derhal yayından kaldırılmış, piyasaya verilmiş olanlar toplatılmıştır.”

HİKÂYELERDE NE VARDI?

''(...) Babası oğlunu öldürmüş. Başını odunların arasına koyup eve getirmiş, hanımına göstermiş. Hanım hiçbir şey dememiş. Ertesi sabah çocuğun başını kazana atmış, altına ateş yakmış. Öğle olduğunda kız sokaktan gelip üvey anasına: Yemeğimi hazırla, yiyip okula gideceğim, demiş. Kazan mutfakta, tabağını alıp git. Yemeğini kendin koyup alabilirsin, demiş üvey ana.

‘KEMİKLERİ GÖM’

Kız, kazanların başına varmış; birinci kazanın kapağını kaldırır kaldırmaz korkup kaçmış. Gözü ağabeyinin saçlarına takılınca onu tanımış. O hemen kapağı kapatıp, ağlaya ağlaya okula doğru yol almış. Okula varır varmaz bütün olan biteni hocasına anlatıvermiş. Dünyada üvey analar böyle işleri çok yaparlar, demiş. Bırak, üzülme. Bu ateşin dumanı onun gözlerini kör edecek. Fakat sen çok dikkatli davranmalısın. Şimdi beni iyi dinle: Ağabeyinin etine asla ağzın değmesin. Kemiklerinin hepsini toplayıp bir gül ağacının dibine göm. Ona su döküp, kırk gece boyunca başında oturarak ebedilik duası oku. Diğerleriyle işin olmasın. Geresini merak etme sen.
Kız, hocasının sözlerine kulak verip, ağabeyinin kemiklerini toplamış, bir gül ağacının dibine gömmüş. (...)''

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım