Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı

  • 1508
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Şubat 2018 Cumartesi 17:30

Eğiticinin Eğitimi son günlerin en revaçta olan programlarından birisi... Peki, nedir Eğiticinin Eğitimi Programı? Ne işe yarar? Size ve kariyerinize ne katar? İşte detaylar…   

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı ile kendini gerçekleştirme merhalesinde bir adım daha üste çıkabilir ve bir eğitici olarak kendinizi yetiştirebilirsiniz. Bilindiği gibi eğitim beli bir noktada biten bir süreç değildir. Doğum ile başlayan bu süreç ölüm ile noktalandığından insan sürekli kendini geliştirme çabası içindedir.

Eğiticinin Eğitim programı ile kendisini eğitmen olarak tanımlayan kişilerin daha da profesyonel bir noktaya gelmeleri sağlanmaktadır. Az önce bahsettiğimiz gibi bir kişinin Eğitmen olması onun eğitiminin bittiği anlamına gelmez. Eğitmen olan bir kişi üzerinde barındırdığı vasıfları nasıl daha iyi bir noktaya getirebilirim hedefinin peşinde olmalı ve bu süreç için sürekli gayret göstermelidir.

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programında Amaç nedir?

Temel amacı; katılımcıların eğitmenlik konusundaki temel bilgi, beceri ve tutum gereksinimlerini karşılamak olan Eğiticinin Eğitimi Programının içeriğinde Eğitim ile alakalı temel kavramlar bilgisi, Eğitimde hedeflerin belirlenmesi bilgisi, Eğitim içeriğinin oluşturulması bilgisi, eğitim durumunun düzenlemesi bilgisi, Eğitim programının uygulanması bilgisi ve Eğitim programının değerlendirmesi bilgisi vardır.

Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programında Kazanımlar

Eğiticinin Eğitimi programında kursiyerler şu kazanımlara yönelik çalışmalar yapacaktır: Yetişkin eğitiminin temel ilkelerini kavrayabilecek, yetişkin eğitimiyle öğrenme bağlamı arasında bağ kurabilecek, eğitim ihtiyaç analizi oluşturabilecek ve uygulayabilecek, etkin bir eğitim programı içeriği ve görsel malzemesi tasarlayabilecek, eğitim sunumunda nelere dikkat etmesi gerektiğinin farkına varabilecek, zor katılımcılarla başa çıkabilecek, katılımcı merkezli, akılda kalıcı ve zevkli bir eğitim programı dizaynının ve sunumunun nasıl yapılacağının farkındalığını yaşayabilecek ve eğitim sonrası etkin bir değerlendirmenin nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabileceklerdir.

Son günlerde özellikle internet ortamında çok aratılan ve üzerine çok araştırma yapılan Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programı çok özel bir programdır. Bu program sonunda uzman olduğunuz bir konuda eğitim verebilir ve mevcut becerilerinizi yetişkin eğitimine özel etkili teknikler ile geliştirebilirsiniz.

Eğitimi Nereden Alabilirim?

Eğiticinin Eğitimi sertifikası almak isteyen Eğitim, kişisel gelişim profesyonelleri, öğretmenler, eğitimciler, profesyonel koçlar, yöneticiler, hizmet içi eğitmenler, eğitmen olmak isteyen kişiler bu imkana Kariyer Vadisi kalitesi ve garantisi ile ulaşabilirler.

MEB Onaylı ve Uluslararası Geçerli Sertifika özellikleri ile Eğiticinin Eğitimi Programına Kariyer Vadisi’nde katılmak için hemen 03129113232 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Program hakkında daha detaylı bilgiye kariyervadisi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım