E-okul veli bilgilendirme sistemi ile not öğrenme (E-okul VBS kullanımı)

  • 1384
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 05 Ekim 2017 Perşembe 13:38

E-okul veli bilgilendirme sistemi ile yenilenen çağdaş eğitim sisteminde veliler bundan böyle çocuklarının tüm bilgilerine okula gitmeden kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Peki e-okulu nasıl kullanabilirsiniz? E-okula nereden ve nasıl giriş yapılır? E-okul sisteminde kullanılan hizmetler nelerdir?

E-Okul veli bilgilendirme sistemi içinde veliler, sadece bir tık ile öğrencinin not bilgisi, devamsızlık bilgisi, karne bilgisi, haftalık ders programı, alınan dersler, derslere giren öğretmen bilgileri, sınav sonuçları, sınav tarihleri, sözlü notları, şube ortalaması ve başarı belgeleri gibi en güncel eğitim verilerini içeren bilgilere kolay bir biçimde erişim sağlayabiliyorlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet üzerinde bulunan veli bilgilendirme sistemine ( VBS ) son derece kolay bir biçimde erişim sağlayabilen veliler çocukların notlarından, devamsızlık durumlarına kadar en güncel eğitim verilerini öğrenebilme fırsatına sahip olabiliyor. Veliler, internet üzerinde yer alan e-okul.meb.gov.tr/ adresine girerek bu sisteme erişim sağlayabiliyor.

E-OKUL GİRİŞİ YAPMAK İÇİN TIKLAYIN

E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ NASIL KULLANILMAKTADIR?

E-Okul yönetim bilgi sistemine giriş işlemi için ilk olarak yapmanız gereken haberimizin sonuna koyduğumuz linke tıklamaktır. Açılan sayfada ilk olarak kutucuğu yukarıda bulunan harf ve rakamları giriniz. Daha sonra kullanıcı adı ve kullanıcı şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfadan öğrencilerin notlarını, devamsızlıklarını görebilirsiniz.

e okul veli bilgilendirme sistemi

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNDE HANGİ HİZMETLER SUNULUR?

1. Ders Programları: Öğrenciniz denetim altında olsun. E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinde bulunan ders programları kısmını kullanıp velisi olduğunuz öğrencinizin okulda bulunmakta zorunlu olduğu saatleri öğrenebilir dışarıda olduğu sürelerin denetimini yapabilirsiniz.

2. Devamsızlık Bilgileri: Öğrenci devamsızlığı önemli bir noktadır. Veli izni ya da izinsiz devamsızlık gibi bilginiz dahilinde ya da bilginiz dışında olan dönem içi tüm devamsızlıkların günleri saatleri ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

3. Not Bilgisi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki not bilgisi bölümü üzerinden velisi olduğunuz öğrencinizin hangi derslerden sınava girdiğini, hangi notları aldığı gibi ders durumu ile alakalı bilgileri öğrenebilir, denetimini yapabilirsiniz.

4. Proje Ödevi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki proje ödevi kısmı ile öğrencinizin proje ödevi olup olmadığını varsa ödevin ne olduğu ya da yapılıp yapılmadığı gibi öğrencinizin ödevleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

5. Kayıt Alınması ve Silinmesi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki kayıt alınması ve silinmesi bölümü üzerindeki velisi olduğunuz öğrencinizin kaydının değişimi ya da silinmesi gibi durumlar hakkında detaylı bilgilerine erişebilirsiniz.

6. Nakil Bilgisi : E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerindeki nakil bölümü bulunmaktadır. Bu bölüm ile velisi olduğunuz öğrencinizin nakil durumu ile ilgili bilgilerin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

7. Karne Notu : E-Okul veli bilgilendirme sistemine öğrencinizin TC kimlik numarası ve okul numarası ile giriş yaparak sistemde bulunan karne notu bölümüne erişebilirsiniz. Bu bölümde öğrencinin bir yıl içerisindeki karne notu ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz.

8. Diploma Notu : E-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden diploma notu ile velisi olduğunuz öğrencinizin mezun olma durumunda aldığı diploma notunun bilgisine erişebilirsiniz.

 e okul sistemi

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

Sizde E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmek için evvela Milli Eğitim Bakanlığı sitesinden E-Okul uygulamasına giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra açılacak olan sayfada üst kısımda yer alan veli bilgilendirme bölümünde yer alan ilgili alanları doldurmalısınız. Bu bölümde doldurmanız gereken bilgiler ise bilgi sahibi olmak istediğiniz öğrencinin TC kimlik numarası, yine aynı öğrencinin okul numarası ve son olarak ise kutucuk içinde yer alan güvenlik kodları yani harf ve rakamları resimdeki rakamlar yazan alana giriniz. Bu bilgiler girildikten sonra giriş butonuna basıp sisteme giriş yapabilir ve öğrenci ile alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-OKUL SINAV SONUÇLARI NE ŞEKİLDE  ÖĞRENİLİR?

e-okul üzerinden sınav sonucu sorgulaması yapmak için;

https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine gidip öğrencinin TC. kimlik numarası, öğrencinin okul numarasını sisteme girip Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmanız gerekmektedir.

Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencinin sınav sonuçları, sınav günleri, Devamsızlık durumu, ödev ve etkinlik durumu gibi pek çok bilgi de görüntülenebilir. Bunun yanında, e-Okul'un mobil uygulamalarından da sınav sonuçları da kontrol edilebilir.

E - OKUL MOBİL UYGULAMASI EDİNİN

E okul mobil uygulaması farklı işletim sistemlerine göre düzenlenmiştir. Bu açıdan kişilerin işletim sistemlerine göre uygulama marketlerine giriş yapıp uygulamayı indirmesi gerekmekte. İndirme işlemlerin tamamlandıktan sonra e - okul mobil uygulaması otomatik olarak cihazlara kurulacaktır. Kurulum işleminin bitmesi ile beraber ise herhangi bir sorun yaşamadan giriş yapılarak bilgi sağlanabilir.

E - OKUL MOBİL UYGULAMALARI

e-Okul Android uygulaması

e-Okul iOS uygulaması

MEB personel uygulaması

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım