Çukurova Üniversitesi öğrencileri tacizden böyle kurtulacak

Son Güncelleme: 02 Ekim 2017 Pazartesi 12:16

Adana ilinde üniversite öğrencileri, geçmek zorunda oldukları 2.5 kilometrelik yolda meydana gelen sözlü taciz olaylarına sosyal medya yolu ile isyan edince belediye de harekete geçti.

Alınan haberlere göre, Adana ilinde Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi binası kampüs dışında olduğu için öğrenciler, ders aralarında yemekhaneye gitmek ve diğer okul işlerini yürütebilmek için 2.5 kilometre uzaklıktaki kampüse tarla içinden veya patika yollardan yürümek zorunda kalıyor.

Devamlı aynı yolu yürümek zorunda kalan ve yolda sözlü tacize uğrayan öğrenciler, rektörlüğe yaptıkları başvurulardan sonuç alamayınca çareyi dertlerini sosyal medyadan duyurmakta buldular.

Binlerce paylaşım yapılması üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi ile üniversite yönetimi arasında yapılan toplantıda, ücretsiz ring hizmeti veren otobüs sayısının artırılması ile kampüs içindeki 2.5 kilometrelik yolun rehabilitasyonunun hızlandırılması kararı alındı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım