Batman Üniversitesi Rektörünün 'peçe' uyarısına YÖK'ten inceleme

Son Güncelleme: 20 Aralık 2017 Çarşamba 09:00

Batman Üniversitesi Rektörlüğü, İslami İlimler Fakültesi kampüsündeki bazı öğrencilerin peçeli ve gözlüklü, kimliği net olarak belli olmayacak kıyafetlerinden dolayı gelen şikayetler üzerine dekanlığı uyardı. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK), bu uyarı üzerine rektörlüğe soruşturma açtı.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş imzası ile fakülteye gönderilen yazıda, yüzleri de kapalı olduğu için kimliği net olarak anlaşılamayan öğrencilere çok sayıda kişinin şahit olduğu, bu durumun tedirginliğe sebep olduğu ifade edildi. Yazıda,

“Dekanlığınızca, ‘Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Kılık Kıyafet Yönetmeliği’ kapsamında gerekli işlemlerin yapılması hususunda gereğini rica ederim” denildi. 

Yazının bazı basın yayın organlarında, ‘28 Şubat Batman’a geri döndü’ başlığı ile verilmesi üzerine açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Durmuş Aydın, üniversite öğrencilerinin yanlış bilgilendirmeyle kışkırtıldığını “FETÖ metoduyla düğmeye basılmıştır” dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ‘konunun hassasiyeti ve önemi dikkate alınarak vakit geçirilmeksizin’ inceleme başlatıldığını açıkladı.

Dekanlığa gönderilen yazı ile alakalı inceleme yapmak üzere YÖK Denetleme Kurulu’nun görevlendirildiği belirtildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım