Bakanlıktan ÖSYM’ye ‘hata’ soruşturması

Son Güncelleme: 16 Ağustos 2017 Çarşamba 12:41

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, eğitim editörleri ile toplandı. Gazetecilerin sorularına cevap veren Bakan Yılmaz, ÖSYM’nin yerleştirme hatası ile alakalı da bir açıklama yaparak, “Bu bir hata. Hatanın hiçbir zaman iyisi olmaz. Keşke olmasaydı. ÖSYM özür diledi. Varsa bu hatanın düzeltilmesi lazım. Bununla ilgili soruşturmalar da başlatıldı. Bunun nedenini biz de kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul ilinde eğitim editörleri ile bir araya geldi. Bakan Yılmaz, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) yerleştirme hatası ile alakalı da soruşturma başlatıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Bu bir hata. ÖSYM'nin hatası. Hatanın hiçbir zaman iyisi olmaz. Keşke olmasaydı. ÖSYM özür diledi. Değerler eğitiminin bir parçası özür dilemek. Bir öğrenci ‘Yanlış yaptınız, bu yanlışı düzeltin’ diyor. Varsa bu hatanın düzeltilmesi lazım. Yapılan şey bir hatadır. Bundan sonra olmayacağını düşünüyoruz. Bununla ilgili soruşturmalar da başlatıldı. Bunun nedenini biz de kamuoyuna açıklayacağız. Kimin kusuru varsa soruşturma açılır. Kuruma güven azalıyor. Bundan sonra çok daha dikkatli olmak lazım.”

ÖSYM'nin bu sene uygulamaya koyduğu ‘09.45 kuralı ile alakalı da konuşan Bakan Yılmaz,

"Öğrencilerin geç kalması toplum vicdanını yaraladı. Sınav başladıktan sonra birileri sınava girilsin istenmiyor. ‘Adaylara 10 dediyseniz, sınavı 10.15'te başlatın’ dedik. Bunu dikkate alacaklarını söylediler. Dikkate alınıp alınmadığını göreceğiz" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım