Atatürk anıtını sessiz sedasız kaldırdılar

  • 1367
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 12 Ağustos 2017 Cumartesi 13:43

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nin yenilenen logosunda Atatürk amblemini çıkartıldı. Fakültenin yeni logosu ise tepki çekti.

Logosunu değiştireceği haberleri ile gündeme gelen OMÜ, yaptığı açıklamayla tartışmalara son noktayı koymuştu. OMÜ yönetimi,

“Kurtuluş meşalesinin ilk kıvılcımının parladığı ve Türk milletinin bağımsızlık için şahlandığı şehir olan Samsun'un en önemli değerleri içinde yer alan Ondokuz Mayıs Üniversitesinin logosundan Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü kaldırmaya kimsenin gücü yetmez” açıklamasını yapmıştı.

Bu tartışmalar bitmeden bu defa Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni logosu büyük tartışma yarattı. Fakültenin yeni logosunda, eski logoda bulunan Atatürk Anıtı figürü kaldırıldı. Yeni logoya tepkiler hızlı bir şekilde artmaya başladı.

Ayrıca Fakülte yönetimi ayrı bir skandala daha imza attı. Yeni logo ile eski logonun kuruluş tarihlerinin farklı olması dikkatlerden kaçmadı. Eski logoda kuruluş tarihi 1993 yazarken, yeni logoda 1992 olarak düzenlendi.

Fox TV’deki ‘Çalar Saat’ programının sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya, sosyal medyadan OMÜ’nin eski ve yeni logolarını paylaşarak,

“Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi logosunu değiştirmiş. Hadi iki resim arasındaki farkı bulalım arkadaşlar” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım