5 Ülkeden 7 Eğitim Kurumu ile DCTEST PROJESİ

Son Güncelleme: 05 Eylül 2017 Salı 14:21

Her çeşit kurumun dijital yeterliliklerini geliştirmek için önemli bilgiler sunan DCTEST Projesi iş dünyasına eğitim verme hedefi ile yola çıkmıştır.

UYGULAMA ALANINDAKİ DİGİTAL YETERLİLİKLER -  DCTEST PROJESİ

ERASMUS+ KA2 Uygulama Alanındaki Dijital Yeterlilikler Çerçevesi" projesi, Erasmus + KA2 Stratejik Ortaklık - Yenilik ve iyi uygulamaların değişimi için iş birliği projesi

İspanya’dan INTEGRA CONSULTORÍA CORUÑA SL (SPAIN) nin önderliğinde, iş dünyasında dijital yeterlilikleri artırmak hedefi ile eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Bilhassa çağımız dünyasında hayatımızın bütün aşamalarına giren dijital uygulamaların efektif kullanımının nasıl olacağı konusunda iş dünyasına eğitim vermeyi amaçlamaktadır. Bu amaçla projede şu ülkeler vardır:

GAZI UNIVERSITY (TURKEY)

ACADEMIA POSTAL 3 SPAIN

IHK - PROJEKTGESELLSCHAFT MBH (GERMANY)

GECKO PROGRAMMES LTD (UNITED KINGDOM)

AREZZO INNOVAZIONE (ITALY)

BILDUNGSWERK DER NIEDERSÄCHSISCHEN WIRTSCHAFT (GERMANY)

Proje Ortağı Gazi Üniversitesi

5 Ülkeden 7 eğitim Kurumu’nun ortak olduğu projenin ortağı Gazi Üniversitesi olup, projede eğitimler tamamlanmış ve sonuna doğru gelinmiştir.

Projede 5 ulus ötesi toplantı gerçekleştirilmiş, her ülkeden eğiticilerin eğitimi şeklinde koordinatör öğretmenler online dijital yeterlilik eğitimi almış, daha sonra her bir ortak en az 15 öğrenciyi eğiterek programı test etme fırsatı bulmuşlardır.

Bu şekilde hazırlanmış olan eğitim her türden kurum için dijital yeterliliklerini geliştirmede önemli bilgiler sunmaktadır.

Merak edenler için; proje WEB sitesi aşağıdadır.

http://www.dctest.org

Gazi Üniversitesini temsilen proje koordinatörü olarak Prof. Dr. M. Hamil NAZİK görev almıştır.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım