27 milyon ders kitabı çöpe gitti! Masraf 43 milyon TL

  • 1059
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Şubat 2018 Cuma 12:58

CHP Milletvekili Gürer'in vermiş olduğu soru önergesi ile ortaya çıkan ders kitabı masrafı dudakları uçuklattı!

CHP Milletvekili Gürer ders kitapları ile alakalı bir soru önergesi verdi ve Milli Eğitim Bakanlığı bu soruyu yanıtladı. Buna göre 27 milyon kitap piyasadan toplatıldı yerine basılan kitapların toplam bedeli ise 43 milyon TL…

İsmet Yılmaz Gürer’in verdiği soru önergesine cevabında FETÖ/PYD darbe teşebbüsü ve diğer gelişmeler incelenerek 57 çeşit kitaptan 27 milyon 27 bin 188 tanesinin toplatıldığını ifade etti. Yılmaz, bu kitapların yerine basılan kitapların maliyetinin ise 43 milyon 741’nin 628 TL olduğunu dile getirdi.

CHP milletvekili Gürer, Milli Eğitim Bakanlığı'na yönelttiği yazılı soruda, Talim Terbiye Kurulu'na bağlı olan ders kitaplarının incelemesini yapan biriminin kapatılıp kapatılmadığını, kapatıldıysa sebebinin ne olduğunu sordu. Gürer bunun yanında, son 5 sene içerisinde toplatılan ders kitabı sayısı ile toplatılan kitapların mali tutarının açıklanmasını talep etti.

Yılmaz, soru önergesine yukarıdaki rakamları vererek cevapladı.  Ayrınca İsmet Yılmaz 2017-2018 eğitim öğretim senesinde ortaöğretim İngilizce A.1.2 düzeyinde ders kitabı ve öğretmen kılavuz kitabının ise il milli eğitim müdürlükleri depolarında muhafaza altına alındığını ifade etti. Konu ile alakalı muhafaza altındaki kitapların yüklenici tarafından tekrar basılıp dağıtımının tamamlanmış olduğunu ve yüklenici firmaya her hangi bir ücret ödenmediğini belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım