24 Kasım Öğretmenler Günü ve vefakar öğretmenler

  • 2348
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Kasım 2017 Cuma 07:40

Atatürk, 24 Kasım’ı “Dünyanın her tarafında öğretmenler, toplumun en fedakar ve saygıdeğer unsurlarıdır” diyerek öğretmenlere hediye etmişti. Hak ettikleri saygıyı bir türlü göremeyen Türkiye’nin saygın öğretmenleri fedakarlıkları ile Atatürk’ü haklı çıkarmayı sürdürüyorlar.

ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN

Bursalı 23 yaşındaki Ayşegül Havuz, 2 yıl evvel atandığı Bitlis İçgeçit Köyü İlkokulu’nun tek öğretmeni.
  

Evine, 20 kilometre uzaktaki okuluna geldiğinde ilk işi; öğrenciler üşümesin diye odun kırıp, kömür taşıyıp sınıftaki sobayı yakmak oluyor.

Ayşegül Öğretmen, “soba yakmayı burada öğrendim. Şartlar zor ama mesleği seviyorum” diyor.

EN BABA ÖĞRETMEN

İzmir Çetin altan Mesleki ve Teknik anadolu Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Samet Karaköse kas hastalığı sebebi ile yürüyemiyor. Fizik Öğretmeni 56 yaşındaki Birol Danışman, 3 senedir Samet’i kendi aracıyla her gün evinden alıp okula getiriyor ve aynı şekilde geri götürüyor. Öğretmen arabaya indirip bindirirken öğrencisini kucağında taşıyor.

 

 
 
 
OKULUN HER ŞEYİ

Diyarbakır ilinin Kulp ilçesindeki ilkokulun tek öğretmeni olan 24 yaşındaki Muhammet Demir, kalacak lojman olmadığı için müdür odasında yatıp kalkıyor. 

Okulda hizmetli olmadığı için sınıfın yerlerini ve sıralarını her sabah kendisi temizliyor.
 
 

Kent merkezine gitmek istediğinde ana yola çıkmak için de 10 kilometre yürüyor.
 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım