Zeytinburnu'nda kaçak göçmen uygulaması: 143 kişi yakalandı

  • 11319
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 16:06

İstanbul polis ekipleri, Zeytinburnu ilçesinde kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yapan yabancılara yönelik bir operasyon yaptı. Yalnızca 3 saatte çoğu Afganistan kökenli 143 kişi yakalandı.

Uygulama, İstanbul Emniyeti’ne bağlı Yabancılar Şube Müdürlüğü tarafından yapıldı. Birimler,  21 Ekim’de Zeytinburnu’nda kontrol noktaları oluşturdu. Saat 19.00 ila 22.00 arasında yapılan çalışmada kaçak yollar ile Türkiye’ye giren 139 Afgan, 2 Türkmen, bir Pakistanlı ve bir de Özbek kökenli toplamda 143 kişi yakalandı. Yakalanan yabancıların Göç İdaresi’ne teslim edilecekleri haberi alındı.

GÖÇ İDARESİ SALIYOR İDDİASI!

Göç İdaresi’ne teslim edilen göçmenler Çatalca’daki misafirhaneye yerleştiriliyor. Misafirlerhanede yer kalmaması durumunda yabancıların haftalık imza atmaları şartı ile salıverildikleri öne sürülüyor. Uzmanlar bu durumun ciddi risk oluşturduğu üzerinde duruyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım