Zeytin Dalı’nda 5 kritik köy ele geçirildi. Ölü sayısı: 2018

  • 1043
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Şubat 2018 Pazar 12:17

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, Afrin’de terör gruplarına yapılan Zeytin Dalı Harekatı'nın başladığı günden beri 2018 teröristin yok edildiği ifade edildi. AA'dan alınan bilgilere göre çok büyük öneme sahip 5 köy daha terörist unsurlardan temizlendi.

TSK VE ÖSO bu sabaha karşı başlatılan operasyonda Afrin’in kuzeybatı bölgesindeki Racu beldesinde bulunan Şeyh Muhammedli, Dudu, Semalık, Velikli, Kavanda köylerini terörist gruplardan alarak temizlediler. Operasyonlar zorlu hava şartlarında devam ediyor. Sisli havadan yararlanarak sızma teşebbüsünün olabileceği alanlar ateş altına alınmışken, terör unsurlarının olduğu yerler de uçaklarla bombalanıyor.

KRİTİK KÖYLER ALINDI

TSK ve ÖSO’nun YPG’li teröristlerden aldıkları son 5 köyün kritik önem sahip olduğu ifade edildi. Operasyonlar sonucunda daha önce de YPG terör örgütünün Kilis Boyunca Türkiye ile sınır bağlantısı kesilmişti.

Kuzey bölümde yalnızca Gaziantep ile Kilis il sınırlarının buluştuğu yerde - Gülbaba batısı- ortalama 5 km’lik bir alan PYD/PKK’nın kontrolünde idi. Güneyde ise Cinderes ile Raco arasında ise 5 km’lik bir hatta terörist gruplar bulunuyordu.

HATLAR BİRLEŞTİ

Kritik öneme sahip olan bu 5 köyün alınması ile birlikte kuzey bölgesinde cepheler de birleşmiş oldu.  Askerlerin ilerlemesi ile kuzeyde terör unsurlarının Türkiye sınırı ile bağlantını tamamen kesiliyor.

Bu şekilde Racu ile Bülbül hattı da birleşmiş oldu.

TOPLAM 109 NOKTA TEMİZLENDİ

TSK ve operasyonlarda TSK’yı destekleyen ÖSO kuvvetleri, harekat başladığından beri YPG/PKK-DEAŞ terör gruplarının işgalinde olan Afrin'de biri belde merkezi, 80'i köy, 6'sı köy altı yerleşim ve 20'si stratejik dağ veya tepe, biri YPG/PKK'ya ait üs olmak üzere 109 noktayı bu örgütlerden kurtardı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım