Zeytin Dalı harekatından Afrin ilçe sınırına girildi

Son Güncelleme: 09 Mart 2018 Cuma 12:53

Anadolu Ajansından alınan haberlere göre Türk Silahlı kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu birlikleri Afrin’in ilçe sınırları içine girdi.

20 Ocak 2018’de başlayan ve bu güne kadar devam eden Afrin'deki terör unsurlarına karşı yapılan Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde ilçe sınırları içine girildiği Anadolu Ajansınca duyuruldu. Habere göre Şavarighat El Caviz ve Melkiye köyleri, terörsit YPG'nin elinden kurtarıldı.

Anadolu Ajansının haberinde Türk Silahlı kuvvetleri ve operasyonları destekleyen  veren Özgür Suriye Ordusu kuvvetleri, harekatın başından beri terörist YPG'nin olduğu Afrin'de 5 tanesi belde merkezi, 124'ü köy, 30'u kritik nokta olmak üzere toplamda 159 bölgenin ele geçirildiği ifade edildi.

Terörist YPG'nin yığınak ve savunma hatları, çok büyük ölçüde Afrin’in ilçe merkezinde bulunuyor.

Bunun yanında Türk Silahlı kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu’nun Afrin'in Büyük Halobu köyünü de ele geçirip, Afrin ile Azez'e su sağlayan barajı kontrol altına aldığı dile getirildi.

TSK tarafından son yapılan açıklamada Afrin’de sürdürülen Zeytin dalı harekatında 3055 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklanmıştı.

Bu arada TSK ve ÖSO güçleri Afrin’e yaklaştıkça DSG’nin Afrin’e terörstleri yolladığı haberleri  de alınıyordu. Son olarak DSG sözcüsü Ebu Ömer El İdlibi, Afrin'e saldırıların durmaması halinde' 1 haftaya kadar Deyr ez Zor ve Rakka'daki tüm kuvvetlerin Afrin'e gönderileceğini ifade etmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım