Zeytin Dalı Harekatı'nda stratejik tepe ele geçirildi

Son Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 17:00

Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Türk Silahları Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) Afrin'in batısında yaptığı operasyonda stratejik 915. Tepe ele geçirildi.

AA'dan alınan habere göre, Afrin'in batısındaki Racu belde merkezinin güneyindeki 915. Tepe'ye yönelik sabah sularında başlayan operasyon sayesinde belde çevresinde PYD'ye karşı tüm hakim noktalar kontrol altına alındı.

Öğle saatlerinde 915. Tepe'nin alınması ile harekatın 10. gününde Afrin'in beş beldesinde 15'i köy, biri köy altı yerleşim ile 5'i stratejik dağ ve tepe olmak üzere 21 nokta kurtarılmış oldu. 

TSK ve harekata destek veren ÖSO güçleri, harekatın evvelki günlerinde, Bülbül beldesinde Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar ve Ursa köyleri ile Kürdo köy altı yerleşimini, Racu beldesinde Edamanli, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı ve Mamel Uşağı köyleri ve 740. Tepe'yi, Şeyh Hadid beldesinde Şeyh Hadid Tepesi ve Kara Mitlak köyü, Cinderes beldesinde Hammam köyü ile Mersides Tepesi'ni, Şeran beldesinde de Burseya Dağı ve Kastel Cündo köyü ele geçirmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım