Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin şehir merkezi kuşatıldı

Son Güncelleme: 13 Mart 2018 Salı 15:45

TSK, bugün yaptığı açıklamada 12 Mart itibariyle Afrin kent merkezinin kuşatıldığını açıkladı. İşte Zeytin Dalı Harekatı ile alakalı son bilgiler.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve onu destekleyen ÖSO güçlerinin sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin kent merkezinin kuşatıldığı öğrenildi.  Genelkurmay Başkanlığının yaptığı yazılı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı'nın başarılı bir şekilde devam ettirildi ve harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerin hedef alındığı ifade edildi.

Sivil ve masum kişiler ile çevrelerinin zarar görmemesi için itinalı bir operasyon yapıldığının anımsatıldığı açıklamada, harekat esnasında tüm faaliyetlerin hem askeri hem ahlaki değerler anlamında diğer dünya ülkelerine örnek olacak bir anlayış ile yapıldığının altı çizildi.

Yazılı açıklamada, harekat bölgesinde bulunan sivillerin sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere temel insani ihtiyaçlarının özverili bir biçimde karşılandığı ifade edildi. Bu çerçevede ele geçirilen bölgelerde güvenliğin sağlanmasından sonra evvela yerel halkın evlerine dönmelerine yardım edildiği, bununla beraber de Kızılay ve AFAD ile ortak bir çalışma ile insani yardım faaliyetlerinin başlatıldığı belirtildi.

Başkanlık, Zeytin Dalı Harekatı ile sadece terör örgütü PKK/KCK/PYD-YPG’nin değil, bunların yanında DEAŞ terör örgütünün de etkisiz hale getirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.

Şimdiye kadar kurtarılan alanın 1102 km olduğu vurgulanan açıklamada harekatın başından bugünde kadarki ölü sayısının ise 3393 olduğu ifade edildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım