Zeytin dalı Harekatında 44. gün: 2612 ölü

Son Güncelleme: 04 Mart 2018 Pazar 12:31

TSK, Afrin’de terörist gruplara karşı devam ettirilen Zeytin Dalı Harekatının başladığı günden bu güne 2612 teröristin yok edildiğini ifade etti.

Afrin’de TSK ve ÖSO’nun yaptıkları Zeytin Dalı Harekatı tüm hızıyla devam ediyor. Harekat çerçevesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ üyesi teröristlerin etkisiz hale getirilmesi ile alakalı kara ve hava operasyonları sürüyor.

Son yapılan açıklamaya göre 2612 terörist etkisiz hale getirildi. Dün ÖSO ve TSK birlikleri uzun süren çatışmalardan sonra Raco beldesi ve etrafındaki köyleri ele geçirmişti.

HACI HALİL KÖYÜ DE TEMİZLENDİ

Sahada görev yapan Anadol Ajansı’nın savaş muhabirlerinden alınan bilgilere göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, Zeytin Dalı Harekatının 44. Gününde Afrin’in kuzeybatı bölgesinde bulunan Raco’nun doğusundaki Hacı Halil köyünü  YPG/PKK-DEAŞ’lı teröristlerden kurtardılar.

TSK ve harekatı destekleyen ÖSO kuvvetleri, harekatın başlangıcından bu yana Afrin’de 2’si belde 98 tanesi köy, 6 tanesi köy altı yerleşim ve 21 tanesi stratejik dağ veya tepe olmak üzere YPG/PKK’ya ait 128 üs noktasını ele geçirdi.

PATLAYICI VE MAYINLAR İMHA EDİLİYOR

Sahada bulunan Doğan Haber Ajansı’ndan alınan bilgilere göreyse ÖSO kuvvetleri girmiş oldukları Raco merkezinde, kurulmuş olan bariyerlerin kaldırılmasına ve daha önce tuzaklanan el yapımı patlayıcı ve mayınların yok edilmesine başladı.

Bu arada Raco bölgesinde ara sıra çatışmaların olduğu da haber ajanslarına gelen bilgiler arasında.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım