Yunan basını Erdoğan'a suikast haberleri ile çalkalanıyor

  • 27028
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 Pazar 14:20

Yunanistan'ın başkenti Atina'da yakalanıp tutuklanan ve DHKP-C üyesi olduğu değerlendirilen 9 kişinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast hazırlığı içerisinde oldukları öne sürüldü.

To Vima gazetesinin emniyet kaynaklarına dayandırdığı habere göre, DHKP-C zanlılarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir saldırı planladıkları iddia edildi. 

Haberde, Yunan polisinin (ELAS) düzenlediği operasyonda ele geçirilen notlarda, örgüt üyelerinin, Erdoğan'a roketatar, el bombaları ve molotofkokteyleri ile bir suikast planladığını gösteren bir taslağın ortaya çıkarıldığı dile getirildi.

Saldırı planında Erdoğan'a 'Akrep' kod adının verildiği belirtilen habere göre, Erdoğan'ın konvoyunun geçişi esnasında iki taraftan roketatarlarla saldırı yapılacak ve bir grup örgüt üyesi ise aracın arkasından saldırıya devam edecekti.

Haberde, emniyet kuvvetlerinin, Atina'nın doğusundaki Parnitha Dağı eteklerinde gömülü olduğu tahmin edilen roketatar ve mühimmatların bulunması için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. 

Kasım ayı sonunda Atina'da üç hücre evine yapılan operasyon ile yakalanan 9 Türk vatandaşı, tutuklanıp mahkemeye gönderilmişti.

Yakalanan kişiler arasında, 2013'te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı saldırılarının faili olan, daha sonradan mühimmat yüklü bir botun Sakız Adası'ndan Türkiye'ye geçirilmesine ilişkin Yunanistan'da yakalanan Hasan Biber isimli örgüt üyesinin de bulunması dikkatleri çekmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım