YPGnin keskin nişancısı bakın kim çıktı!

Son Güncelleme: 09 Ağustos 2017 Çarşamba 15:38

Daha evvel Amerikan askeri olarak görev yapan Kevin Howard, Rakka'da PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG saflarında terör örgütü DEAŞ'a karşı savaşırken görüldü.

Eski Amerikan askeri olan 28 yaşındaki Kevin Howard, PKK terör örgütünün Suriye uzantısı olan YPG'de keskin nişancılık yapıyor. Rakka'da görüntülenen Howard dövmeleri ile dikkatleri çekiyor. Howard'ın vücudunda dövme olarak, "Hayat acıdır, aşk, kayıp" gibi sözler bulunuyor.

Yaklaşık 2 sene evvel San Fransisco'dan Suriye'ye gelen ve YPG'ye katılan Howard daha evvel Los Angeles Times gazetesine verdiği röportajda,

"2006-2008 yılları arasında Irak’ta savaştım. Orada arkadaşlarımı kaybettim. Bana göre bu da o savaşın bir devamı.” Demişti.

ABD'nin DEAŞ ile Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Rakka'da 2000 kadar DEAŞ militanı kaldığını belirtmişti.

DEAŞ'ın 2014 yılından beri Suriye ve Irak'ta yaklaşık olarak 70 bin kilometrekarelik bir bölge kaybettiğine dikkati çeken McGurk, Irak'taki kontrol ettiği bölgenin yaklaşık olarak yüzde 78'ini, Suriye'de kontrol ettikleri bölgenin ise yaklaşık olarak yüzde 58'lik bir bölümünü kaybettiğini belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım