YPG'nin elinde buluna silahlar bakın hangi ülkeye ait çıktı !

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 14:19

Almanya'nın Kuzey Irak'ta sözde peşmergeye verdik dediği silahların hepsinin PKK ve YPG'li teröristlerin eline geçtiği açığa çıktı !

Almanya’nın Kuzey Irak’taki peşmergelere verdiği tüm silahların Suriye’deki PKK ve YPG’nin eline geçtiği meydana çıktı. Almanya, bu silahların peşmergeler tarafından el altından satıldığını iddia ediyor. İşte o silahların listesi...

Sözcü gazetesinden Ali Gülen'in yaptığı habere göre Türk askerine karşı kullanılanların başında, “tank katili” yeni model Panzerfaust 3 ile MİLAN geliyor. Ayrıca, Amerikan M 16'nın Alman versiyonu olan HK. G 36'dan binlercesi şu anda Türk askerine doğrultulmuş durumda.

G 36 VE DİNGO 1'LE DONATILDI

Piyade saldırı tüfekleri olan G36'lardan 8000 adet Kuzey Irak'taki Kürtlere verilmişti. Oradan da, YPG'nin eline geçen ve “Heckler & Koch” firması tarafından üretilen bu silahlar, hiç arıza yapmadan çalışmasıyla biliniyor ve 37 ülkede kullanılıyor. Ayrıca, zırhlı arazi aracı olan ve üzerinde ağır silahlar taşıyan Dingo 1 de PKK/YPG'nin elinde.

İŞTE O SİLAHLARIN LİSTESİ

PKK/YPG'nin elinde olup Türk askerine karşı kullanılan Alman silahları şöyle;

– DM 41, el bombası. 1950'de üretilmeye başlandı.

– Eski model HK G3. 1960'larda üretildi. Türk ordusunda yaygın kullanılıyor.

– Yeni model HK G 36. 1997 model ve bazen hedeften şaştığı eleştirilerine rağmen, çok tutuluyor. 37 ülkede kullanılıyor. Türk askerinin eski model G 3'lerine karşı, Almanlar tarafından Peşmergeye 8000 adet hibe edildi. Alman Polisi ve ordusu da bunu kullanıyor.

– MG 3, 1970 yapımı. Hem uzun menzilli hem de makineli tüfek.

– Ünlü Walther P1, 1960 model tabancalar.

– Carl Gustav m 2-550. 1972 yapımı tanksavar.

– atm. MİLAN tanksavar füzesi. Yandan ve üstten isabet ettiğinde Türk ordusunun elinde bulunan Leopard 2 tankını tahrip edebiliyor.

– Yakından en etkili, tanksavar silahı; Panzerfaust 3. 1992 model. PKK/ YPG'liler bunları çok sevdiğini ve yakın mesafede Türkler'e karşı kullandıklarını açıklayıp Almanlar'a teşekkür etti.

– Dingo 1. Zırhlı ve ağır silahlı arazi aracı. Peşmerge'den PKK/YPG'ye verilen ya da Almanların iddiasıyla ‘el altından satılan’ bu silah, hem Fırat Kalkanı hem de Zeytin Dalı operasyonunda Türk ordusunun karşısına çıkarıldı.

– PKK/ YPG'ye arazide kolaylık sağlayan ve ikmalini yapan diğer Alman araçları da şunlar: Mercedes Wolf- zırhlı cip, Wolf armoured (özel zırhlanmış arazi aracı), Unimog kamyon, Unimog ambulans, Iveco petrol tankeri.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım