YPG'den Türkiye sınırında skandal görüntü...

  • 1981
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Ekim 2017 Çarşamba 15:12

PKK terör örgütünün Suriye uzantısı YPG'liler Türkiye sınırına yakın noktada bulunan Ayn İsa'da tören yaptı. Törende Öcalan ve PKK bayrakları da görüldü.

Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, askeri eğitim verdiği militanlar için tören yaptı. Türkiye sınırına yakın konumdaki Ayn İsa'da yapılan törende terör örgütü elebaşının fotoğrafları ve bayraklar asıldı. Bir kampta gerçekleşen mezuniyet töreninde teröristler askeri üniforma giydi. Törenin fotoğraflarını Reuters haber ajansı yayınladı.

YPG ve savunucuları, Suriye Demokratik Güçleri (SDF) çatısı altında başka güçler olduğunu söylese de fotoğraflar gerçeği apaçık göstermekte.

 

200 ABD VE 75 FRANSIZ ASKERİ DE VAR 

Ayn İsa beldesindeki üs içinde ortalama 200 ABD ve 75 kadar Fransız özel kuvvetler askerinin konuşlandığı biliniyor. Bir başka törenin yapıldığı nokta, batıdaki Tel Rıfat oldu. Afrin'in güneydoğusunda yer alan beldede 40 militan için tören yapıldı.

Yaz mevsimi başından bu yana ABD güçleri ile YPG'liler Suriye'nin kuzeyinde birlikte operasyon yapıyor. Washington yönetimi, YPG'li teröristlere sayısı 1000'i geçen TIR'larla silah ve askeri malzeme vermiş durumda.

ABD, Türkiye'nin talebinin aksine Rakka operasyonunda YPG'lilerle işbirliğine gitti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım