YPG halayının başını ABD'li asker çekti...

Son Güncelleme: 06 Aralık 2017 Çarşamba 14:28

Suriye’nin kuzeyinde bulunan, DEAŞ terör örgütünden temizlendikten sonra, bir başka terör örgütü YPG’nin girdiği Menbiç’te dün askeri meclise bağlı kadın militanların mezuniyet töreninde çekilen halayda ABD’li bir kadın askerin halayın başında yer alması dikkatleri çekti.

Halep şehrine bağlı en büyük ilçe Menbiç, 1 Haziran’dan başlatılan ve Koalisyon güçlerinin de havadan destek verdiği operasyon ile terör örgütü DEAŞ'tan 12 Ağustos 2016 tarihinde tamamen temizlenmişti. DEAŞ’ın Suriye topraklarında Rakka’dan sonra en önemli merkezi olarak gördüğü Menbiç’e, DEAŞ’tan temizlenmesinin ardından, PKK terör örgütünün bu ülkedeki uzantısı YPG’nin girmesine Türkiye tepki göstermişti. 

 


Bu konu ile alakalı ABD ve Türkiye arasında da kriz yaşanmıştı. Terör örgütü YPG’ye ait sözde askeri meclisi tarafından yönetilen ilçede dün kadın militanların mezuniyeti için düzenlenen törende ilginç görüntüler oluştu. Kadın militanlar, törende halay çekerken, halayın başına ise ABD’li bir kadın askerinin geçmesi dikkatleri çekti. ABD’li kadın askerin başını çektiği halayın fotoğrafları, sözde askeri meclisin sosyal medya hesaplarında paylaşıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım