Yolcu otobüsünde canlı bomba söylemi paniğe yol açtı!

Son Güncelleme: 27 Kasım 2017 Pazartesi 07:26

Gaziantep ilinden Kahramanmaraş’a giden yolcu minibüsüne binen üniversite öğrencisi Ercüment Y., ’Canlı bomba’ olması için vücuduna iğne yapılarak hipnoz edildiğini iddia ederek kendisine yardım edilmesini istedi. Minibüste korkuya yol açan ve polisin herhangi bir suç unsuru bulmadığı Ercüment Y., gözaltına alındı.

Olay, akşam saatlerinde Sani Konukoğlu Bulvarı’nda gerçekleşti. Gaziantep’ten Kahramanmaraş iline yolcu taşıyan minibüse binen Sütçü İmam Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü öğrencisi Ercüment Y., ’Canlı bomba’ olması için vücuduna iğne yapılıp hipnoz edildiğini iddia ederek kendisine yardım edilmesini istedi.

Bunun üzerine minibüste panik yaşanınca, şoför aracı durdurdu. Korkuya kapılan yolcular, minibüsten tahliye edilirken, Ercüment Y. ise sırt çantasını açarak içerisindeki bilgisayarı gösterip bomba olmadığını ifade etti.

İhbar ile olay yerine gelen polisler, yolu trafiğe kapatıp Ercüment Y.’nin üstü ile sırt çantasını aradı. Suç unsuruna rastlanılmayan Ercüment Y., gözaltına alındı. Ekipler, öğrencinin bilgisayarına da el koyarken, minibüs yolcuları ile yoluna devam etti ve yol yeniden ulaşıma açıldı. Ercüment Y.’nin terörle bağlantısı araştırılıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım