Yemen'e şok saldırı... 51 kişi öldü

  • 1428
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 13 Aralık 2017 Çarşamba 14:25

Yemen'de Şii kökenli Husilerin kontrolünde olan bölgede Suudi Arabistan tarafından yapılan hava saldırısı sonucunda 51 kişinin yaşamını yitirdiği açıklandı.

Suudi Arabistan önderliğindeki koalisyona ait savaş uçakları Yemen’in başkenti San’a’da bulunan Yemen askeri polis genel merkezini operasyon yaptı.

Yemen’e ait al Masirah’da çıkan haberlere göre, Suudi Arabistan koalisyonuna ait olan savaş uçakları, bugün Yemen’in başkent San’a dahil olmak üzere, ülkenin üç şehrine saldırı düzenledi. Başkent San’a’da bulunan askeri polis genel merkezinin toplam yedi kez bombalandığı ve saldırı sonucu 39 mahkumun yaşamını kaybettiği söylendi.

Başkentin kuzeybatısında bulunan Sahar Bölgesi’ni de bombalayan savaş uçakları, dört sivili yaralarken, saldırıdan sonra yaralılardan birinin öldüğü ifade edildi. Yerel medyaya göre savaş uçaklarının daha sonra Maqbanah Bölgesi’ndeki bir sivil aracını bombaladığı ve saldırı sonucu 11 kişinin öldüğü belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım