Yeğenine tecavüz ile suçlanan imam hakkında şok iddia!

Son Güncelleme: 03 Ocak 2018 Çarşamba 14:19

Erzurum ilinde, ablasının 23 yaşındaki kızına tecavüz ederek hamile bırakmakla suçlanan, evli ve 2 çocuk babası imam A.İ.’nin Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması başladı. ’Nitelikli cinsel saldırı ve tehdit’ suçlarından 20 seneye kadar hapsi istenen A.İ., suçlamaları kabul etmedi ve, "Kendisi sürekli beni tahrik ediyordu. Rızası ile ilişkiye girdim" iddiasında bulundu. Ayrıca mağdur avukatı, imamın daha önce de bir müezzinin karısını taciz ettiği için görev yerinin değiştirildiğini ifade etti.

Erzurum ilinde oturan genç kız, 31 Temmuz’da polisi arayıp imam dayısı A.İ.’nin kendisine 2016 senesinde tecavüz ettiğini ifade etti ve şikayetçi oldu. Dayısının tecavüzü ile hamile kaldığını anlatan kimliği açıklanmayan genç kız, tehditler sebebi ile bunu kimseye anlatamadığını söyledi. 9 Mayıs 2017’de başka bir şehirde özel bir hastanede doğum yaptığını belirten genç kız, "Üzerime battaniye örterek tecavüz etti.

'Bu yaşadıklarını kimseye anlatmayacaksın. Anlatırsan seni öldürürüm, yaşatmam. Zaten kimse sana inanmaz. En sonunda sen suçlu çıkarsın" dediğini anlattı.

TUTUKLANDI

Hakkındaki şikayeti öğrenen A.İ., görev yaptığı Muş’un Malazgirt İlçe Müftülüğü’ne dilekçe verip görevinden istifa etti. Telefonlarını kapatarak ortadan kaybolan imam, Elazığ ilinde yakalandı ve 11 Ağustos’ta çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

A.İ., yeğeni ve evlatlık verilen erkek bebekten alınan kan örnekleri, Adli Tıp Kurumu Ankara Grup Başkanlığı’na gönderildi. Biyoloji İhtisas Dairesi Başkanlığın’da yapılan DNA incelemesinde bebeğin yüzde 99.99 A.İ.’nin oğlu olduğu tespit edildi. Bunun üzerine A.İ. hakkında Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’nitelikli cinsel saldırı’ suçunda 18 yıla kadar, ’tehdit’ suçundan da 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Yargılanmasına başlanan A.İ. duruşmaya tutuklu bulunduğu Elazığ E Tipi Cezaevi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Suçlamaları kabul etmeyen evli, 2 çocuk babası A.İ. yeğeni ile 2014 yılından beri gönül ilişkisi yaşadığını ileri sürdü. Yeğeni ile rızası ile ilişkiye girdiğini iddia eden A.İ., şu iddialarda bulundu:

"Kendisi sürekli bana dokunarak ve mesaj atarak tahrik ediyordu. Birkaç kez kendisi ile rızası ile birlikte oldum. Hamile olduğunu öğrendiğimde kendisine çıkıştım, 'Şimdi neden söylüyorsun' dedim. Çocuğun 3 aydan sonra alınmadığını öğrendim. Çocuğu aldırıp bu belayı başımdan def etmek istiyordum. Kars’ta bu işi yapan birilerinin olduğunu öğrendim. Bebeği aldırmak için kendisi ile buluştuk. Ancak kabul etmedi. Bana yardımcı olacak olan S. ve E. benim imam olduğumu öğrenince, ’Seni Bimer’e şikayet ederiz’ diye tehdit edip, para istiyorlardı. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum."

'MÜEZZİNİN EŞİNİ TACİZ ETTİ'

Dayısının yalan söylediğini savunan genç kız ise A.İ.’nin iftira atarak olayları örtbas etmek istediğini belirtti. Mağdur kızın avukatı Ahmet Haluk Terzioğlu, A.İ.’nin savunmalarının fantezilerden oluştuğunu ifade etti. Köy yerinde sessiz sakin ortamda evde birileri varken yeğeni ile ilişkiye girmesinin yaşamın olağan akışına aykırı olduğunu vurgulayan avukat Terzioğlu, şunları söyledi:

"Evde birileri varken özellikle aynı odada karı-koca olarak bile birlikte olmazken, yeğeni ile bu denli bir ilişki yaşaması bizce düşünülemez. Kesinlikle savunmalarına itibar edilmemesi gerekir. Bir önceki görev yeri olan Tunceli’nin Pülümür ilçesinde müezzinin karısına tacizde bulunduğu için Muş’un Malazgirt ilçesine sürülmüş. Buna ilişkin sabıkasının bulunması hususlarının gözetilmesini talep ediyorum. Ayrıca şahıs Kuran kursunda öğretici olduğunu söylemektedir. Öğrencilere karşı yaklaşımlarının kolluk marifetiyle sorulabilir. Bize göre yeğenine bunu yapan başka çocuklara neler yapmaz. Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz."

Mahkeme heyeti, A.İ.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım