Yargıya sızmaya çalışan FETÖcüler kura çekimini erteletti

  • 1039
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 06 Mart 2018 Salı 10:44

Avukatlık mesleğinden hakim ya da savcılık mesleğine geçmekte olan hemen hemen 1000 adayın, 150’den fazlasının FETÖ ile ilişkisi olduğu öğrenilince kura töreni başka bir tarihe ertelendi.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kabuğuna çekilip faaliyetleri gizli bir şekilde sürdürmeye çalıştığı, üyelerini el altından birlik olmaya çağırdığı ve yapılanmanın tamamen çökertilemediği biliniyordu. Bu konuda yeni bir gelişme daha yaşandı. Son dakikada önlenmeseydi FETÖ ilişiği olan 150 avukat, hakim ya da savcı olacaktı.

Konu ile alakalı açıklama Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun resmi internet sitesinden yapıldı. Kıs açıklamada 5 Mart 2018'de yapılması planlanan kura töreninin, ileri bir tarihte yapılmak için ertelendiği ve yeni kura tarihinin belirlendiğinde ayrıca duyurulacağı ifade ediliyordu.

Daha sonradan edinilen bilgilere göre bu erteleme hiç de masum bir durumdan dolayı değil. FETÖ’nün yargı kadrolarına sızma girişiminin ortaya çıkması ile kuranın ertelendiği belli oldu.

Dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılması planlanan kura töreni ile avukatlıktan hakimlik veya savcılığa geçecek hemen hemen bin avukat adayı mesleğe başlayıp ülkenin farklı yerlerine sevk edilecekti. Ama adaylara yapılan ikili mülakatlara rağmen kendilerini saklamayı başarmış olan 150'nin üzerindeki hakim - savcı adayının bu bin kişilik grupta bulunduğu son defa tekrarlanan güvenlik soruşturması ile meydana çıktı.

Yapılan son soruşturma esnasında bu FETÖ ile ilişiği olanı grubun dışında bazı adayların da "hakim - savcılık mesleği ile bağdaşmayan davranışlarının bulunduğu" tespit edilince kura töreni de başka bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım