Yardım karşılığı seks skandalında ikinci perde

  • 1005
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 19 Şubat 2018 Pazartesi 14:03

Daha önce adı yardım karşılığı seks rezaletine karışan İngiliz Oxfam çok tepki toplamıştı. Şimdi bir kuruluş daha bu skandal ile adını duyurdu.

İngiliz Oxfam kuruluşundan sonra ABD’li World Vision isimli dernek de adını yardım karşılı seks skandalı ile duyurdu. World Vision’da çalışan görevlilerin yardım etmek için gittikleri Haitili depremzelere gıda dağıtımını cinsel ilişki karşılığında yaptıkları meydana çıktı.

ABD kökenli World Vision hayır kuruluşunun bazı çalışanları hakkında iddialar duyanları şoke etti. 2010 senesinde meydana gelen Haiti depreminden sonra yardım için giden kurumun çalışanlarından bazılarının yardımları cinsel ilişki karşılığında verdikleri belirlendi.

Ortaya atılan bu iddialar ile alakalı açıklama yapan World Vision kurumu da böyle bir skandal olduğunu teyit etti. Bu kuruluş ortaya çıkan bu rezaletten önce saygın olarak biliniyordu. Derneğin geçtiğimiz seneki barış elçisi İngiliz Prens Harry’nin nişanlısı olan oyuncu Meghan Markle idi.

Amerikalı star Markle, yardım kuruluşunun etkinikleri çerçevesinde Afrika ülkesi Ruanda’ya da gitmiş, orada çocuklar ile bir araya gelmiş ve Afrika’da yoksulluğun azaltılması ile alakalı çalışmalarda bulunmuştu. Bu olayın ardından Markle nasıl bir yorum yapacak merak konusu.

Önceki günlerde de İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’da çalışan bazı görevlilerin yine Haiti’de yardıma ihtiyacı olan insanların bu çaresiz durumlarından faydalanıp onlarla seks partileri yaptıkları ifşa olmuş, bu duruma bir çok yerden tepki gelmişti.

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’ın da 2010 senesindeki depremde bu iğrençliğe imza attığı ortaya çıkmıştı. İngiliz hükümeti Oxfam yardım kuruluşuna devlet bütçesinden senede ortalama yaklaşık 32 milyon sterlin mali katkıda bulunuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım