Yabancı Akademisyene Bylock şoku! (DÜZELTME)

  • 1759
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Şubat 2018 Pazar 14:48

İzmir ilinde FETÖ soruşturmaları kapsamında yabancı bir akademisyene bylock kullandığı iddia edilmişti. Konu ile alakalı İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hukuk Müşavirliğinden açıklama geldi.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hukuk Müşavirliğinden Gülbahçe Urla'nın yaptığı açıklamaya göre İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde  Kosova asıllı Zana B. isimli herhangi bir araştırma görevlisi görev yapmamaktadır. 

Kasım ayında operasyon yapılarak, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında enstitüden uzaklaştırılan ve haklarında idari işlem başlatılan 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin terör örgütünün kriptolu haberleşme programı ‘ByLock’u kullandığı ve finansal destek sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alındığı öne sürüldüğü şeklinde devam eden haberde bahsi geçen kurumun Enstitüleri olmadığı söyleyen Urla, bu operasyonun Enstitüye de yapılmadığını ifade etti.

Kripto program Bylock nedir?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan ve FETÖ üyelerinin aralarından mesajlaşıp gizli bilgilerini paylaştıkları programın adıdır. Başlarda birçok kriter ile içeri alınan FETÖ üyeleri daha sonra Bylock kriteri ile içeri alınmaya ve soruşturulmaya başlanmıştır.  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım