Volkan Konak’a saldırı yapılmadı mı!!!

  • 1060
  • 2
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Şubat 2018 Perşembe 11:39

Karadeniz şarkıları ile gönüllere taht kuran şarkıcı Volkan Konak'ın sahne aldığı yere tehlikeli bir saldırı yapıldı. Volkan Konak’a saldırıldı mı? Kim niye saldırdı? İşte tüm detaylar…

Volkan Konan Ataşehir’de bir barda sahne alırken pompalı tüfekle saldırıya uğradığı ifade edildi. Saldırıyı yapan İsmail Ç. İsimli maganda bar sahibi Nafiz Ç.’ye Volkan Konak’ın vatan haini olduğunu ve niye sahneye çıkarıldığını ifade ederek etrafa ateş açtı.

Pompalı tüfek ile ortaklıkta vatan sevgisi naraları atan bu maganda ve yanındaki arkadaşı Seyfi D. Olay yerinden hemen kaçtılar. Kaçan bu iki kişiyi takip eden Metin Y. İsimli şahıs şahıslarla Ataşehir Diş Hastanesi önünde kavga etti. Metin Y. Şahsına ait silah ile Seygi D.’yi vurdu.

Yapılan araştırma sonucunda Seyfi D. Ve İsmail Ç.’nin suç kayıtları olduğu meydana çıktı. Saldırı gecesi Konak’a doğum günü sürprizi yapmak üzere toplanan Ali Ağaoğlu, Emel Müftüoğlu ve Elif Kaya gibi ünlü isimlerde neye uğradıklarını şaşırdılar.

SUÇ KAYITLARI ÇIKTI

Polis ekipleri, İsmail Ç. ve Metin Y.'yi olaylar sırasında kullanmış oldukları silahlarla yakaladı. Seyfi D. hastaneye kaldırıldı. İsmail Ç.'nin 6 adet kasten yaralama ve Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefetten suç kaydı olduğu öğrenilirken, Seyfi D.'nin tehdit ve hakaretten kaydı olduğu ortaya çıktı.

VOLKAN KONAK’TAN İLK AÇIKLAMA

Konak, olayın kendisi ile bir alakasının olmadığını ve alkollü mekanlarda bu tip şeylerin yaşanacağını ifade etti. Kendisinin sahne olduğunu ve hiçbir şeyden haberinin olmadığını belirten sanatçı, birilerinin gelip havaya ateş ettiğini olayın da kendisine yazılıp çizildiğini ifade etti.

Vatan haini sözlerine ise Konak, o cümlenin kendisine yakışmayacağını ve onun yanlış bir haber olduğunu dile getirdi.

 

 

SALDIRGANLAR VOLKAN KONAK’A NEDEN VATAN HAİNİ DEDİLER?

Volkan Konak’ın vatan hainliği ithamı senelerce önceye dayanıyor. HDP’nin eski uzantılarından HDK ve BDP döneminde Karadeniz turu yapmaya çalışan heyet, Karadeniz halkı tarafından istenmemiş ve bu heyet Karadeniz turunu iptal etmek zorunda kalmıştı.

O dönemde Volkan Konak BDP’nin ülkenin seçilmiş insanları olduğunu, onların da bizim insanlarımız olduğunu, Karadeniz turunda yapılan davranışların yanlış olduğunu ve diyaloga inandığını, oturulup konuşulması gerektiğini ifade etmiş ve bu açıklamalar Volkan Konak’a çok sert tepkilerin gelmesine neden olmuştu.

VOLKAN KONAK KİMDİR?

1967 senesinin 27 Şubat'ında hayata gözlerini açan Volkan Konak aslen Maçka, Trabzonludur. Türk halk müziğinin önemli sanatçılarından bir tanesi olan Volkan Konak birçok albüm çıkarmış ve ödüllere layık görülmüştür.

Konak, ilk, orta ve lise öğrenimini Maçka'da almış ardından öğretmeninin yardımı ile 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'nı kazanmıştır. 1988 yılında konservatuvarı bitirerek aynı yıl İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Halk Müziği üzerine Sosyal Bilimler master eğitimine başlamıştır. 1991 senesinde master eğitimini burada tamamlamıştır.

İlk albümün çalışmasını 1989 senesinde yapan Volkan Konak 1993 yılında çıkardığı Efulim şarkısı ile o günlerdeki müzik listelerine damgasını vurmuştur.

İşte Volkan Konak'ın müzik kariyeri: 

1989 yılında Suların Horon Yeri albümünü çıkardı
1993 yılında Efulim albümünü çıkardı
1994 yılında Gelir misin Benimle albümünü çıkardı
1996 yılında Volkanik Parçalar albümünü çıkardı
1998 yılında Pedaliza albümünü çıkardı
2000 yılında Şimal Rüzgarı albümünü çıkardı
2003 yılında Maranda albümünü çıkardı
2006 yılında Mora albümünü çıkardı
2009 yılında  Mimoza albümünü çıkardı
2012 yılında Lifor albümünü çıkardı
2015 yılında  Manolya albümünü çıkardı

Türkiye'yi terk edeceğini ve Amerika'ya yerleşeceğini açıklayan Volkan Konak evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Cenk doğrul

22 Şubat 2018 Perşembe 11:46

Volkan Konak Saldırı ile alakalı kendisi benimle alakası yok diyor. Ama medya büyük bir algı oyunu ile ortalığı ayağa kaldırdı. Çöp bilgilerle dolu bir sanal alem

memet gül

22 Şubat 2018 Perşembe 11:58

Katılıyorum Volkan Konak'a saldırı haberlerine bakıyorum bir de Volkan Konak'ın dediklerine... Adam haberim bile yok havaya sıkmışlar diyor ama haberlerde sanki direk hedef alınmış gibi gösteriliyor

Bursa Web Tasarım