Vatan Şaşmaz otelde ölü olarak bulundu... son bilgiler

  • 1320
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 27 Ağustos 2017 Pazar 21:13

Meşhur sunucu Vatan Şaşmaz, Beşiktaş ilçesindeki Conrad Otel'de eski bir manken olduğu ifade edilen Filiz Aker adındaki kadın tarafından öldürüldü. Filiz Aker daha sonra aynı tabanca ile intihar etti. Olay ile alakalı bir kişi gözaltına alındı.

Popüler sunucu Vatan Şaşmaz Beşiktaş' ilçesindeki bir otelde, eski manken 58 yaşındaki Filiz Aker'in 4 kurşunu ile vurularak öldürüldü. Aker daha sonra kendisini de başından vurup intihar etti. Aker'in Şaşmaz'dan 3 dakika evvel odaya girdiği, Şaşmaz'ın odaya girmesinden sonra olayın yaşandığı tespit edildi.

Şaşmaz'ın sırtından vurulduğu, Aker'in de başına ateş açarak intihar ettiği belirlendi. Polisin ilk tespitlerine göre Aker, Vatan Şaşmaz'ın sırtına 4 kurşun sıktı. Şaşmaz'ın kaçmaya çalışırken vurulduğu düşünülüyor.

Otel odasının Filiz Aker adına tutulduğu ve incelenen güvenlik kamerası görüntülerinden odaya başka kimsenin girmediğinin görüldüğü dile getirildi.

YENİ DETAYLAR AÇIĞA ÇIKIYOR: FİLİZ AKER 1 AYDIR OTELDE KALIYORDU

İlk gelen tespitlere göre Vatan Şaşmaz'ı öldüren ve ardından intihar eden Filiz Aker'in yaklaşık bir aydır aynı otelde kaldığı meydana çıktı.

Aker, Green Card sahibi ve ABD'de ikamet ediyordu. 1963 doğumlu Aker'in ruhsatlı silahı olduğu ve olayın da bu silah ile gerçekleştiği düşünülüyor.

Görgü tanıklarının verdiği ilk bilgilere göre Filiz Aker akşam saatlerinde arkadaşları ile yemek yerken bir telefon aldı. Ardından odaya çıktı. Bir süre haber alınamayınca arkadaşları odaya çıktı, fakat kapı açılmadı. Otel görevlilerinin kapıyı açmasıyla korkunç gerçek de meydana çıktı. 

POLİS BİRİMLERİNİN İNCELEMESİ DEVAM EDİYOR

Ayrıca polis ekiplerinin oteldeki incelemeleri sürüyor. Edinilen bilgilere göre Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker'in cesetleri halen otelde bulunuyor. Korkunç otelin 10. katında yaşandığı öğrenildi. 

VATAN ŞAŞMAZ KİMDİR?

Vatan Şaşmaz, 8 Ocak 1974'te İstanbul ilinde doğdu. Aslen Çanakkale Biga’lıdır. Vatan Caddesi üzerinde bulunan bir hastanede doğduğu için annesi ona Vatansever adını koymuştur. Zamanla yalnızca Vatan denilmeye başlanmıştır. Babasının adı Süleyman Şaşmaz, annesinin adı Safiye’dir. Anne babası 1984 yılında boşanmış olan Vatan Şaşmaz anne ve dedesi ile oturmaktadır. Çapa Ortaokulundan mezun oldu. Liseye Pertevniyal Lisesinde başladı, Şehremini Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinde işletme bölümünü okudu. 1996 yılında okuldan ayrıldı ve 1-1.5 sene aracı bir kurumda borsacı, yatırım danışmanı, dealer olarak çalıştı.

Üniversite yıllarında 1993 yılında Deniz Tüney Mankenlik ve Fotomodellik Ajansı'na bağlı olarak fotomodellik yaptı. Bazı katalog çekimlerinde, reklam filmlerinde ve video kliplerde rol aldı Askerlik görevini Şırnak ilinde yaptı.

Erkeklere özel kültür, sanat, yaşam, magazin üzerine “Erkekler Kulübü” isimli bir programı yazdı. Kanal 6'da sundu. 1998 senesinde başladığı programın 13. bölümünü çekerken 17 Ağustos depremi oldu. Depremden hemen bir gün sonra canlı yayına çıkmak zorunda kaldı. 75 programdan sonra 2000 yılında ATV'ye geçti. Sabah Keyfi'ni sunmak için atv'den teklif geldi.

Melike Öcalan ve Vatan Şaşmaz birlikte sabah şekeri oldular. Uzun süre (875 bölüm) sabah programı sundu. 'Özel Hat' programıyla Magazin Gazetecileri Derneği'nin 'En İyi Erkek Sunucu' ödülünü aldı. 4 yıl sabah programı ve 9 yıl magazin programı sunan Vatan Şaşmaz, 10 yıl Çocuklar Duymasın dizisinde oynadı ve onlarca bölüm yarışma programı sundu, birçok reklam filminde oynadı. Vatan Şaşmaz aynı zamanda etkinlik, festival, protokol programları ve ödül törenlerinde MASTER OF CEREMONY olarak çalışmaya devam ediyor.

2002 senesinde “Çocuklar Duymasın” dizisindeki 'Engin' rolüyle oyunculuğa başladı. Televizyonda sunuculuk yaptı.

2002 - 2004 seneleri arasında Birol Güven’in dizisi “Çocuklar Duymasın” adlı dizide Pınar Altuğ, Tamer Karadağlı, Ayşecan Tatari, Furkan Kızılay, Zeyno Günenç, Özgür Ozan, Volkan Severcan, Ferdi Akarnur, Nejat Birecik, Altan Günbay, Demet Tuncer, Fatma Karanfil, Demet Tuncer ile birlikte rol almıştır.

2012 senesinde yalnızca EET'ye bağlı ulaşım araçlarında izlenebilen bir Metrobüs reklam filminde oynadı.

Vatan Şaşmaz, 14 Temmuz 2011'de Nurşen Kocayaş ile New York'da konsoloslukta evlendi. 10 Ocak 2014 tarihinde Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi'nde boşandı. 11 Eylül 2015 tarihinde mimar Yasemin Adalı ile dünya evine girdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım