Usame bin Ladin'in bilgisayarından çıkanlar şaşırttı!

  • 2664
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 07:43

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA), 2011 senesinde El-Kaide elebaşı Usame bin Ladin'in öldürüldüğü Özel Kuvvetler operasyonunda elde edilen bilgisayarlardaki dosyaların listesini yayınladı. Bir dönemin en çok aranan teröristi olan Ladin'in bilgisayarlarında bulunan 470 bin dosyanın içinde, Tom ve Jerry'nin yanı sıra çok sayıda çizgi film, cep telefonu için melodiler ve infaz videoları da var.

CIA, Pakistan'ın Abbottabad şehrinde saklandığı karargâhta infaz edilen Ladin'in ölümünden bir gün evvel bir şeyler yazdığı kişisel defterini de meydana çıkardı.

10 bini aşkın video dosyası arasında, Ladin’in oğlu Hamza'nın gençlik görüntülerine de rastlandı. CIA Direktörü Mike Pompeo,

"El Kaide'nin bugün yayınlanan mektupları, videoları, ses dosyaları ve başkaca materyalleri, Amerikan halkının bu terör örgütünün içyüzünü anlaması için fırsat sunuyor" dedi.

CIA açıklamasında, bazı dosyaların ulusal güvenlik gerekçesi ile yayınlanmadığı belirtti. CIA ayrıca ele geçirilen ve yayınlanmayan dosyalar arasında, pornografik ve telifli materyaller de bulunduğunu dile getirdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım