Ünlülerin başının belası çeteye 2. darbe!

Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 13:17

Ünlü isimlerin sosyal medya hesaplarını ele geçiren ve şantaj yapan 'hacker çetesi'ne 3 şehirde ikinci dalga operasyon yapıldı.

Kaçak yedi ismin yakalanmasından sonra Ankara, İstanbul ve Eskişehir'deki eşzamanlı operasyonlarda 11 kişi daha gözaltına alındı. Gözaltı sayısı 42'ye, mağdur ünlülerin sayısı ise 38'e çıktı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda, içinde yüzbinlerce yazışma bulunan bilgisayarlar, harici diskler, CD'ler ve dijital verilere el konuldu.

Fishing (olta) yöntemini kullanan ve ünlü isimlere "Bu yazışmalar senin mi?" ve "Fotoğraftaki sen misin?" yazılı mesaj ve mailler yollayan hacker'lann, linklere tıklayan ünlü isimlerin şifrelerini kırıp mail adreslerini ele geçirdikleri açığa çıkmıştı. Hacker'ların, söz konusu linklere cep telefonlarından tıklayan bazı kişilerin WhatsApp yazışmalarına da ulaştığı belirlenmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım