Ünlü Mimar Selim Yuhay'a hapis istemi!

Son Güncelleme: 01 Ağustos 2017 Salı 09:00

Ünlü Mimar Selim Yuhay’ın eski eşi balerin Evlin Avidor, “Üç çocuğuyla ilgilenmiyor” diye dava açtı. Yuhay’ın 1 seneye kadar hapsi talep ediliyor.

"Güle Güle Oturun" programının yapımcısı ve sunucusu ünlü mimar Selim Yuhay ile balerin Evlin Avidor, iki sene evvel anlaşmalı boşanmıştı. Avidor'un kişisel eşyaları arasında bulduğu defter ile mahkemeye başvuran Yuhay, eski eşinin evli oldukları dönemde yasak ilişki yaşadığını iddia etmişti. Çift, şiddetli geçimsizlik sebebi ile boşanmıştı.

Çiftin 3 çocuğunun velayeti Avidor'a verildi. Boşanma davasında mahkeme, Selim Yuhay'ın eşine bin 800 lira nafaka parası verilmesini bunun yanında çocuklarının masraflarının baba tarafından karşılanmasına hükmetmişti. Ama, mimar Yuhay iddialara göre boşanma işleminden sonra çocuklarının eğitim, sağlık vb. giderleriyle ilgilenmedi.

Savcılığa başvuran Avidor, eski eşinin bu hükmü yerine getirmediğini dile getirerek, eşinin cezalandırılmasını talep etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonunda, Selim Yuhay'ın ailesiyle ilgilenmeyip üzerine düşen hükümlülüğü ihlal ettiği ileri sürülerek, dava açıldı. Bir yıla kadar hapsi istenen ünlü mimar Selim Yuhay, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım