Ünlü işadamı Bank Asya'ya yardımdan gözaltında

Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 Çarşamba 13:43

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in emirleri ile Bank Asya'ya para yatıran 'İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği' ve birliğin alt birimi 'Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu' yöneticisi 7 kişi gözaltına aldı. Alınan bilgilere göre gözaltına alınan isimler arasında Zekeriya Mete de var.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in talimatının ardından Bank Asya'ya, 27 Ocak 2014'te İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin 3 milyon 600 bin lira, 17 Haziran 2014'te ise birliğin alt birimi olan Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu'nun 3 milyon 800 bin lira yatırdığını tespit etti.

İçlerinde birliğin yöneticileri ve eski yöneticilerinde olduğu 8 kişinin gözaltına alınması için bu saban operasyon yapıldı. 8 adrese yapılan eş zamanlı operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. 1 kişinin yakalanması için polis ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Alınan bilgilere göre gözaltına isimler arasında Zekeriya Mete'nin olduğu öğrenildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım