Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Sağırlı’ya FETÖ'den gözaltısı

  • 1051
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Ağustos 2017 Perşembe 13:09

FETÖ'nün medya oluşumuna yapılan operasyonda şok isimler de gözaltına alındı. İhlas Grubunun amiral gemisi Türkiye gazetesinin yazarlarından olan Ahmet Sağırlı da gözaltına alınanlar arasında.

FETÖ'nün medya yapılanmasına yönelik devam edilen soruşturma çerçevesinde, ByLock kullandığı belirlenen Birgün Gazetesi'nin editörü Burak Ekici'nin de içlerinde olduğu 35 gazeteci hakkında gözaltı ve arama kararı verildi.

Savcılığın bununla birlikte zanlılar hakkında ikametlerinde arama kararı talep etmesi üzerine nöbetçi hakimlikçe, arama ve yakalama kararı da verildi.

Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şüphelilerin adreslerinde gerçekleştirilen operasyonda, Burak Ekici (Birgün Gazetesi'nin editörü), Muhsin Pilgir, Ömer Faruk Aydemir, Sait Gürkan Tuzlu, Cüneyt Seza Özkan, Yusuf Duran, Ahmet Feyzullah Özyurt, Ahmet Sağırlı ve Mutlu Özay gözaltına alındı. Gözaltı ve arama işlemleri sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım