Tüpraş patlamasında 4 tutuklama

Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 08:38

Tüpraş'ın İzmir Aliağa Rafinerisi'nde gerçekleşen ve 4 işçinin hayatını kaybettiği, 2 işçinin de yaralandığı patlama ile alakalı gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Aliağa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TÜPRAŞ’ın Aliağa rafinerisinde geçtiğimiz Çarşamba günü saat 09.25 sularında meydana gelen ve işçilerden 24 yaşındaki Kemal Şaşmazer, 26 yaşındaki Mehmet Karademir, 40 yaşındaki Yusuf Kepenek ve 44 yaşındaki Mehmet Dere’nin hayatını kaybettiği 2 işçinin de yaralandığı patlama ile alakalı başlattığı sorduşturmada, adliyeye sevk edilen yüklenici firma sahibi Bedrettin K., Şantiye Müdürü Muhammed Hulusi G., montaj ustası Ali B. ile işletme uzmanı Esfet B. tutuklandı.

Baş mühendis Mehmet Emin T., işletme baş mühendisi Kürşat K. ve işletme mühendisi Burak K. ise adli kontrol koşulu ile serbest bırakıldı. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım