TSK 'Fetömetre' ile eliyor...

Son Güncelleme: 08 Ocak 2018 Pazartesi 16:08

Tümamiral Cihat Yaycı'nın 2 bin FETÖ'cüyü deşifre ettiği ve 'Fetömetre' diye isimlendirilen sistemi Türk Silahlı Kuvvetleri de uygulamaya koydu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne sızan 2 bin kripto FETÖ üyesini deşifre eden Tümamiral Cihat Yaycı'nın oluşturduğu 64 temel kriter ve 209 alt kriterden oluşan sistemin, TSK'ya örnek olduğu ifade edildi. TSK, artık FETÖ'cü personeli belirlemek için, NATO'daki skandalı deşifre eden Binbaşı Ebru Nilhan Bozkurt'u, Norveç'te düzenlenen tatbikata gönderen komutan olarak da tanınan Yaycı'nın kurduğu 'Fetömetre'yi kullanıyor. 

Somut bilgiye dayalı bu kriterler puana dönüştürülüyor. Sistemde 0-1 arası puan için işleme değer değil, 1-2 puan arası incelemeye değer, 2-3 puan arası geçici görevden uzaklaştırılmalı ve tahkikat yapılmalı, 3-4 puan arası kamu haklarından mahrumiyet için değerlendirilmeli ve hakkında suç duyurusu yapılmalı gibi kıstaslar kullanılıyor.

'BYLOCK KULLANMAK 3, BANK ASYA'YA PARA YATIRMAK 2 PUAN'

ByLock kullanıcısı olmak 3, 17/25 Aralık sonrası Bank Asya'ya para yatırmak 2 puan sayılıyor. Personel evliyse, nişanlılık dönemine ait fotoğraf talep ediliyor. Zira katalog üzerinden evlendirilen çiftlerin, genelde nişan ve düğün fotoğrafları olmuyor. 

PUANLAMA KRİTERLERİ

Puanlama için kullanılan değerlendirme kriterlerinden bazıları şöyle:

ByLock, himmet, Bank Asya, mahrem hizmetler irtibatı.
ÖSYM'den, KPDS, YDS/KPDS, ÜDS, ALES notları.
Örgütün eğitim kurumlarında eşi çalışan ve çocukları okuyanlarla ilgili bilgiler.
Bank Asya hesap bilgileri ve hareketleri.
Şüpheli ve tanık ifadeleri.
Aldığı sicil notları, görev safahatı, taltif, izin ve kurs, özel ihtisas sağlık, tez danışmanları ve jüri üyelerinin FETÖ ile iltisak bilgileri,
FETÖ'nün hakim olduğu dönemlerde kayıt-kabul, seçme, sağlık ve mülakat kurullarında görev yapma durumu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım