Trump'ın sözünün ardından kafa karıştıran görüntüler!

Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 09:42

3 gün evvel gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın telefon görüşmesinde verilen SDG'ye silah yardımı kesilecek sözlerinin ardından ABD'nin yeniden silah sevkiyatı yaptığı öne sürüldü.

ABD Başkanı Trump’ın, “YPG’ye silah yardımı kesilecek” sözünden 3 gün sonra Suriye’nin kuzeyinde askeri araçları taşıyan yaklaşık 100 TIR görüntülendi. Humvee zırhlı araçların terör örgütü YPG/SDG’ye teslim edildiği öne sürülüyor.

Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma günü telefonda görüşmüştü. Yapılan bu görüşmede Trump'ın verdiği, “YPG'ye silah yardımı kesilecek” sözünden 3 gün sonra, Suriye'nin kuzeyine doğru giden, yeni yardım konvoyları olduğu öne sürülen TIR görüntüleri yayınlandı.

Syria.liveuamap sitesinden alınan haberlere göre, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), dün saat 14.00 sularında Irak sınırından Suriye'nin kuzeyine Humvee araçlar ile dolu yaklaşık 100 TIR gönderdi. TIR'ların PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne (SDG) teslim edildiği öne sürülüyor.

İHA’nın ve yabancı ajansların flaş olarak tek cümle halinde geçtikleri haberde ise Pahon’un ‘İçinde YPG’nin de bulunduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) ile işbirliğini sürdüreceğiz. SDG’ye verilen silahlar sınırlı” ifadelerine yer verildi. Fakat bu ifadeler sonradan toplanarak geçilmiş açıklamanın metninde yer almadı.

SURİYE ULUSAL DİYALOG KONGRESİ ŞUBATA ERTELENDİ

AA'dan alınan haberlere göre Rusya’nın Soçi şehrinde aralık ayında düzenlenmesi planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nin şubat ayına ertelendiği ifade edildi. Rus haber ajansı RİA Novosti’nin, "konuya yakın diplomatik bir kaynağa” dayandırdığı haberine göre, gelecek ay Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenmesi planlanan Suriye Ulusal Diyalog Kongresi’nin şubatta düzenlenmesine karar verildi. Haberde, kongreye yönelik çalışmaların devam etmesi nedeniyle tarihin ertelendiği belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım