Trump tehdit etti Kore 'vuracağız' dedi!

Son Güncelleme: 09 Ağustos 2017 Çarşamba 09:32

ABD - Kuzey Kore gerilimi yükselirken, Amerikan Washington Post gazetesi Pyongyang’ın uzun menzilli kıtalar arası füzelere yerleştirilebilecek minyatürleştirilmiş nükleer savaş başlığı ürettiğini ifade etti.

Gazete haberini Savunma İstihbarat Örgütü’nün geçtiğimiz ay tamamladığı gizli rapora dayandırdı. Bu gelişme ile K. Kore’nin tam anlamıyla bir nükleer güç olma yolunda önemli bir eşiği aştığı dile getiriliyor.

Ayrıca, K. Kore’nin BM’nin 1 milyar dolarlık yaptırım kararından sonra ABD’yi ‘kendinizi güvende hissetmeyin’ diye tehdit etmişti. Bu tehdide Trump’tan cevap geldi. Trump,

“K. Kore için en iyisi ABD’yi hiç tehdit etmemek, aksi halde dünyanın hiç görmediği ateş ve gazapla karşılaşacaklar” şeklinde konuştu.

Kuzey Kore hemen cevapladı

ABD Başkanı Donald Trump'In Kuzey Kore'nin nükleer denemelerinin devam etmesi durumunda ABD'nin 'ateş ve öfkeyle' cevap vereceğini söylemesinden sonra, Pyongyang'dan 'ABD'nin Guam açıklarına füze saldırısı hazırlığı içerisindeyiz' açıklaması geldi. Reuters haber ajansından alınan bilgilere göre, Kuzey Kore'nin tehdidinden sonra Guam'da güvenlik katmanları 'sağlamlaştırıldı.'

Kuzey Kore'nin resmi haber ajansı KCNA, Pasifik Okyanusu'ndaki ABD toprak parçası olan Guam Adası açıklarına orta - uzun menzilli füzelerin fırlatılması için yeni bir planın hazırlandığını dile getirdi.

Kuzey Kore'nin Guam açıklarına fırlatmayı hedeflediği füzelerin Hwasong -12 model olduğu de belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım