Trump Taliban için o çağrıyı yaptı

Son Güncelleme: 28 Ocak 2018 Pazar 09:17

ABD Başkanı Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, yaptıkları yazılı açıklamalar ile Afganistan'ın başkenti Kabil'deki saldırıyı kınadılar.

Beyaz Saray'ın yaptığı yazılı açıklamada Trump, 'alçakça saldırıyı kınadığını' ifade etti ve ABD'nin Afgan halkının ve yönetiminin yanında olduğunu bildirdi. Trump, açıklamasında,

"Taliban'ın vahşeti galip gelmeyecek. Tüm ülkeler Taliban'a karşı kararlı bir adım atmalıdır." değerlendirmesinde bulundu. 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada ise Tillerson,

"ABD, Kabil'deki korkunç saldırıyı şiddetle kınıyor. Düşüncelerimiz ve dualarımız bu alçak saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla beraberdir" ifadesini kullandı.

'SALDIRIDA AMBULANS KULLANILMASI İNSANLIK DIŞI'

Taliban'ın sivilleri hedef almak için bir ambulansı kullanmış olmasının insanlık dışı bir eylem olduğunu kaydeden Tillerson, ABD'nin bu zor gününde Afgan halkı ve yönetimi ile yan yana durduğunu belirtti. 

Afganistan Sağlık Bakanlığı, son açıklamasında Kabil'deki bombalı saldırıda yaşamın yitirenlerin sayısının 95'e çıktığını, yaralı sayısının ise 158 olduğunu bildirmişti. Bakanlık, ayrıca ölenlerin çoğunun sivil olduğu bilgisini paylaşmıştı.

İçişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Nasrat Rahimi, saldırganın, bomba yüklü ambulansla saldırıyı gerçekleştiğini kaydetmişti. Saldırıyı Taliban üstlenmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım