TRT'de program yapan Milat yazarı Erdal Şimşek, tutuklandı

Son Güncelleme: 07 Şubat 2018 Çarşamba 08:44

Kendilerini MİT üyesi gibi tanıtarak iş insanlarına yönelik dolandırıcılık yaptıkları iddiası ile gözaltına alınana TRT programcısı ve Milat yazarı Erdal Şimşek ile Bereket Öner tutuklandı.

Kendilerini MİT mensubu gibi tanıtıp çok sayıda iş insanını dolandıkları iddiasıyla gözaltına alınan Milat gazetesi yazarı ve TRT Kürdi kanalına program yapan Erdal Şimşek ile Bereket Öner çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

Şimşek ile Öner, hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin sürdürdüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile iş birliği yaptıkları belirlenerek 2 Şubat'ta İstanbul'da gözaltına alınanlar arasındaydılar. Gözaltına alınan isimler, çok sayıda iş insanını dolandırmakla suçlanıyordu. 

Bereket Öner'in emniyetteki sorgusunda, Kocaeli'nde tutuklu bulunan Recep Ercan Keskin'in talimatları ile hareket ettiğini söylediği kaydedildi. Öner, Keskin'in kendisini Erdal Şimşek ile tanıştırdığını, bu tanışmada Şimşek'in kendisini MİT mensubu olarak tanıttığını söyledi. 

Öner ve Şimşek, emniyetteki sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle adliyeye sevk edildi. İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği iki isim için de tutuklama kararı verdi. Öner ve Şimşek, Silivri Cezaevi'ne gönderildi. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım