Teröristler arazide böyle yaşıyormuş!

  • 94874
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Ekim 2017 Pazar 16:40

Trabzon ilinde 15 yaşındaki Eren Bülbül ile Astsubay Ferhat Gedik'i şehit eden PKK'lı terörist grubun içinde olduğu belirtilen 'Aram' kod isimli PKK'lı terörist Mustafa Tolucan, Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusunda ve götürüldüğü arazide, bölgedeki yaşam koşullarını anlattı.

Giresunun Dereli İlçesi Kulakkaya Yaylası'nda, yöre halkının ihbarı ile yakalanıp, gözaltına alınan PKK'lı terörist Tolucan, sorgusu esnasında götürüldüğü kırsaldaki arazide, bölgeye giriş ve çıkış yaptıkları güzergahları ve kırsaldaki yaşam koşullarını anlattı. Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgusu süren ve ifadesinde örgütün sözde 'Karadeniz Açılım Grubu'na ilişkin bilgiler veren Aram kod adlı PKKlı terörist, yoğun güvenlik önlemleri altında, Dereli ve çevredeki kırsal kesimde yer alan arazide yeniden yer gösterdi.

Operasyonlar sebebi ile bölgede 3 aydır nefes alamadıklarını dile getiren teröristin, arazide yer göstermesiyle PKKlı grubun sürekli yer değiştirdiği ve kullandığı çok sayıda sığınak ortaya çıkarıldı. 

 
KAZDIKLARI ÇUKURDA ATEŞ YAKTILAR

Arazideki yaşam koşulları hakkında güvenlik güçlerine bilgi veren terörist, grubun, kırsala giriş ve çıkış yaptığı güzergahları da anlattı. Üzerinde eşofman, ellerinde kelepçe olan terörist, yoğun güvenlik önlemleri altında çıkarıldığı arazide, çevreye fazladuman yaymadan nasıl ateş yaktıklarını tatbiki olarak gösterdi. Ateş yakma biçimini anlatan PKK'lı terörist, güvenlik güçlerinin dikkatini çekmemek için önce çukur kazdıklarını belirterek, şunları söyledi:

"Arazide uygun bulduğumuz bir alanda, önce küçük bir çukur açıyoruz. Bunun altına odunlar, alev aldığında, toprakla temas etmemesi ve duman çıkarmaması için taş koyuyoruz. Sonrasında ateşi yakıyoruz. Testere ile kestiğimiz küçük odunları da toprakla temas ettirmiyoruz ki fazla duman çıkarmasın. Sonrasında ateş sönünce, iz bırakmamak için o çukuru toprakla kapatıyoruz ki kimse görmesin."

Öte yandan Özel Harekat ve jandarma ekibiyle zırhlı araçların da destek verdiği operasyonlarla iki ayrı grup halinde, 7-8 kişi olduğu sanılan teröristlerin yakalanması için yürütülen geniş çaplı operasyonların süreceği belirtildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım