Terörist emniyetin içinde polis memurunu şehit etti

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 08:34

İstanbul ilinde "canlı bomba" olduğundan şüphelenilerek gözaltına alınan DEAŞ'lı terörist Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirilmesinin ardından yanında bulunan bıçakla bir polis memurunu ağır şekilde yaraladı. DEAŞ'lı terörist, saldırıdan sonra öldürüldü. Yaralanan polis memuru Sinan Acar hastanede şehadete erdi.

Emniyetin içinde gerçekleşen bıçakla saldırdı, şok etti. Polis memuru Sinan Acar, saat 22.45 sularında Vatan Caddesi üzerindeki İstanbul emniyet Müdürlüğü yerleşkesinde "Canlı bomba" olduğu düşünülen DEAŞ’lı bir teröristin saldırısına uğradı.

Ağır yaralanıp hastaneye kaldırılan Sinan Acar, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata tutunamadı ve şehit oldu. Adı açıklanmayan DEAŞ’lı terörist ise olay yerinde vurularak öldürüldü.

Canlı bomba şüphesi ile gözaltına alınan teröristin bıçağı emniyetin içine nasıl soktuğu, gözaltına alınmadan önce üzerinin yeterince aranıp aranmadığı ise şimdilik soru işareti olarak kaldı.

DEAŞ'lı teröristin araçtan indirilerek nezarethaneye götürüleceği esnada saldırdığı ifade ediliyor. Polis memuru Sinan Acar kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu. Haberi alan şehit polis memurunun yakınları ve meslektaşları Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne akın etti.

Olaydan sonra harekete geçen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Birimleri, Fatih Aksaray’da bazı adreslere operasyonlar yaptı. Özel harekat polisleri ile yapılan operasyonlarda Irak, İran ve Suriye uyruklu 1’i çocuk 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım