Terör New York'u vurdu: 8 ölü 12 yaralı

  • 2732
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Kasım 2017 Çarşamba 07:08

New York'ta Dünya Ticaret Merkezi civarlarında terör saldırısı yapıldı. New York Belediye Başkanı olayda sekiz kişinin öldüğünü ve 12 kişinin yaralandığını ifade etti.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, saldırının terörle bağlantılı olduğunu ve konu ile alakalı ABD başkanı Donald Trump'a bilgi verildiğini söyledi. 

New York Valisi Andrew Cuomopolis, olayı "uzun namlulu silahlarla sivillere yönelik gerçekleştirilen bir terör saldırısı" olarak tanımlayarak, saldırıyı bir kişinin yaptığını ifade etti. Coumopolis, ABD’de güvenlik önlemlerinin arttırılacağını sözlerine ekledi. 

New York Polis Departmanı, gözaltına alınan saldırganın 29 yaşında bir erkek olduğunu, bacağından vurulup etkisiz hale getirildiğini ve şu anda ismi açıklanmayan bir hastanede tutulduğunu bildirdi. 

 

Görgü tanıkları, New York'un aşağı Manhattan bölgesinde bulunan ünlü liselerinden Stuyvesant Lisesi yakınlarında silah sesleri duyduklarını, bir saldırganın kamyonetiyle okulun yanındaki bisiklet yoluna tersten girdiğini, daha sonra aracından inerek çevreye ateş açtığını söyledi.

Saldırganın kullandığı kamyonetin kiralık olduğu meydana çıktı. 

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından terör saldırısı ile alakalı,

"Görünen o ki New York'ta bir başka saldırı çok hasta ve dengesiz birisi tarafından gerçekleştirildi. Emniyet birimleri çok yakından takip ediyor. ABD'DE OLMAZ!" açıklamasını yaptı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım