Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde sülfürük asit kazası...

  • 9751
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 08:15

Tekirdağ ilinin Çerkezköy İlçesi´ndeki bir tekstil fabrikasında sülfürik asit kazanının devrilmesi sonucunda 2'si ağır, 9 işçi yaralandı.

Olay, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde Organize Sanayi Sitesi Atatürk Caddesi 1. Sokak’ta gerçekleşti. Bir tekstil fabrikasında sülfürik asit dolumu esnasında kazan devrildi. Üzerlerine sülfürik asit sıçrayan işçiler Birol D., Yılmaz G., Nasır A., Hamza Ü.,  Nesimi B., Hüseyin T., Vedat K., Şerafettin A. ve Veysel B. yaralandı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve UMKE birimleri gönderildi.

İTFAİYE TEMİZLEDİ

Yaralı 9 işçi, özel kıyafet giyen birimlerce ambulanslarla kaldırıldıkları Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. Vücutlarında ağır yanıklar oluşan Birol D., ve Yılmaz G., ilk müdahalelerinden sonra Çorlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Devrilen kazandan akan asit ise itfaiye ekiplerince temizlendi. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve Çerkezköy Organize Sanayi Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan de olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım